27. 2. 2015 Plzeň

Čokoládový festival OC Olympie 27. 2. 2015

Sladké, hořké, ostré či ovocné - nepřeberné množství chutí čokoládových výrobků

V sobotu odpoledne jsme navštívili festival čokolády a sladkostí v OC Olympia. Letos to byl pro nás již II. ročník, premiéru jsme si užili v loňském roce.
Při vstupu do vestibulu nám čichové buňky jasně oznámily, že jsme se nespletli a festival probíhá. Kam oko dohlédlo, tam čoko, čoko, čokolády ve všech možných i nemožných tvarech, skupenství a kombinací chutí. K tomuto "prohlížecímu" mumraji vyhrávala malá kapela, v rámci reklamy tu byla polepená celá Škoda Fábia 8 000 kousky čoko - penízků (dobrovolnická práce trvala 12 hodin).
Kromě tradičních tabulek, pralinek, bonboniér, fontány tu bylo k vidění čoko - nářadí, čoko - malování, ovocné čoko - špízy, čokoládové pivo a dokonce čokoládový kebab. Opravdu! Kombinace chutí a výdrž žaludku jsme si mohli vyzkoušet u marmelád. Neuvěřitelné kombinace, např. karamel - bílá čokoláda - zelený čaj, hruška - grep - levandule, meloun - oříšky, muškátová dýně - pomeranč - zázvor a podobné "šílenosti". Ostatně, sami se můžete podívat na webové stránky Marmeládová zahrada. Martina si zakoupila džem malina - bílá čokoláda, já jsem domů koupil pytlík čoko - hřebů. Můžu říci, pochutnali jsme si.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace