15. 4. 2023 Nepomuk, Zelená Hora

Charitativní běh pod Zelenou Horou poznamenala nepřízeň počasí 15.4.2023

Závod pro pejskaře i pro celou rodinu v lesích u Nepomuka

Dlouho připravovaná sportovně-společenská akce u Nepomuka pod Zelenou Horou byla dosti výrazně poznamenána nevlídným počasím. To, že trať bude rozbahněná, klouzavá a do členitého terénu zasazená, nebyl problém. Ten nastal s vytrvalým deštěm a částečně rozvodněnými potoky, přes které původně vyznačená trasa vedla.
Hlavní pořadatelka – Lucie Machková, tak se svým týmem musela improvizovat, což přineslo trošku problémů jak kolem startu, tak při závodu samotném. Přesto organizátoři nehodili flintu do žita a běžecká soutěž v několika kategoriích proběhla!
Jako první se do osidel tratě zakousli cyklisté se psy, poté si bahnitý terén vyzkoušeli canicrossaři – běžci se svými psími parťáky. V tuto dobu jsem se s pořadateli, kvůli časovému presu, rozloučil a bohužel nezachytil start sólo běžců či závod cyklistického trialu.
S odstupem času mohu jen složit poklonu všem, kdo se tohoto sportovně-charitativního počinu aktivně zúčastnil – party kolem Lucie Machkové na jedné straně a zaregistrovaných startujících na straně druhé.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace