27. 5. 2017 RC Prdel Beroun Bulldog, Epidemy

Bulldog a Epidemy v RC Prdel Beroun 27. 5. 2017

Hard rock vystřídaný metalem v Rockovém klubu Prdel beroun

V sobotu večer jsme se zajeli podívat do Berouna, kde v RC Prdel vystoupily kapely Bulldog a Epidemy. Cesta proběhla v pohodě, hezký teplý večer vybízel k posezení na předzahrádce, přesto jsme dali přednost hudebnímu večeru v klubu.

Bulldog

Místní hard – rockovou kapelu jsme si v minulosti poslechli již několikrát, ale stále je co dodávat. Změny dnešního večera nám prozradil frontman Bulldogu, bubeník a zároveň provozovatel RC Martin Hruška. To co není vidět z publika – změna rozestavění ovládání dvojšlapky u bicích a co z publika vidět bylo – celá kapela se oblékla do černých triček s emblémem skupiny na prsou. A další novinka, tentokrát prezentovaná zpěvákem Davidem Anýžem a reprobednami u pódia - dvě zcela nové skladby, které jsme si poslechli v závěru jejich vystoupení. „Kdo se pořád ptá“ a „Já jsem tvoje žízeň“ jsou songy do dalších koncertů, kterých má v letošní sezóně kapela již několik nasmlouváno. Po děkovačce přišla jako nástavba pro posluchače poslední věc – „Tetování“, se kterou se skupina pro dnešek s klubovou scénou rozloučila.

Epidemy

Po výměně aparatury přišlo na řadu vystoupení, na které jsme byli velice zvědaví. Kapela založená 2006 v Rožďalovicích, jejíž členové jsou rozesetí po Středočeském a Východočeském kraji, vybalila na publikum metal se vším, co k tomuto stylu patří. Máničky, svižné melodie, rychlé bicí, tmavé kostýmy doplněné ručně šitými suknicemi, nechybělo tetování a hlavně parádní nářez podtržený, pro mne až nepochopitelně variabilním hlasem zpěváka Müry Plocka. Přiznám se, že u nás panovala obava z produkce s ohledem na náš „věk“ a řídké návštěvy metalových koncertů. Po úvodní skladbě se však obavy rozplynuly jak pára nad hrncem. Skladby s názvy jako „Sabath“, „Hřbitovní kvítí“, „Počítání mrtvých“, „Táhni pryč“ či „Peklo si tě najde“ do puntíku symbolizují tento styl. Pro mne parádní vystoupení a určitě palec nahoru. Dnes mohu říci, že až kapela bude hrát někde v okruhu našeho působení, rádi se hudební show zúčastníme.
Po oficiálním ukončení koncertu ve 22:00 hodin z důvodu zachování nočního klidu jsme ve společnosti muzikantů ještě pěknou chvilku poseděli. O tom, že to byly chvilky příjemné, svědčí fota z úplného závěru večera těsně před naším odjezdem. Tak Bulldogu a Epidemy, děkujeme za hezký večer v RC Prdel Beroun a zase někdy příště.
Další galerii a článeček si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate ve fotoreportážích.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace