7. 6. 2014 Starý Plzenec PF Band, Eddie Stoilow, Czech big company se zpěvačkou Dashou, Jan Budař

Bohemia Sekt Music Fest 7. 6. 2014

Festival dobrého jídla, pití a letos o poznání méně slušné muziky

V sobotu jsme se již po čtvrté zúčastnili festivalu jídla, dobrého vína a muziky v areálu Bohemia Sektu. Letos jsme trošku váhali, zda si lístky koupit či nekoupit. Nakonec zvítězila zvědavost a vstupenky na neznámé kapely jsme koupily týden před termínem. Kromě "fesťáku" byly v Plzenci i další kulturní akce.
Na náměstí se konala sochařská soutěž, kde se umělci s dláty, pilami a dalšími pomůckami snažili vdechnout dřevěným špalkům "život". U některých kousků se jim to téměř podařilo, sochám chybělo už jen promluvit. K tomu se na pódiu střídaly kapely z okolí, svou premiéru tu měla místní skupina PF Band. Kromě jiných tu byly k poslechu mladá přeštická kapela "Na tyči" a zastihli jsme tu i seskupení Umělecké školy s žesťovými nástroji. Vtipná konferenciérka o přestávkách představovala jednotlivé sochaře a jejich díla. Po vyhodnocení diváckého hlasování si cenu za první místo odnesl p. Nekola se sochou s názvem Víla Bohemka (foto č. 19).
Na hřišti DTJ se pro změnu odehrávala zcela jiná soutěž. Známý Flybikes sem za nádherného počasí přilákal stovky příznivců tohoto adrenalinového sportu. Závodníci na svých speciálech předváděli pro mě zcela nepochopitelné kousky. My jsme z časových důvodů neviděly soutěž na rampách, o to víc jsme se těšili na skoky, kde létali někteří hodně vysoko, někteří zase velice nízko. Vrcholem ovšem byla salta, při kterých se tajil dech.
No a večer, po uzavření sochařské soutěže, jsme vyrazili do Bohemia Sektu na Music fest. V tu dobu zde vystupovala kapela Eddie Stoilow, která alespoň trošku rozpohybovala neúplně obsazený prostor před pódiem. Následoval orchestr Czech big company se zpěvačkou Dashou. S tou si publikum už některé hity zazpívalo. Poslední hudební vystoupení sobotního večera připadlo na Jana Budaře "Do trojky". Dvě kytary a hra na "čelo" provázely návštěvníky do 22. hodiny. Po skončení hudebních produkcí jsme ještě chvilku seděli a odcházeli jako jedni z posledních.
A odcházeli jsme se smíšenými pocity. Alespoň mě se letošní výběr kapel na takovou obrovskou akci moc nelíbil. Že fesťák není rocková sešlost, to je jasné asi každému. Ale myslím si, že minimálně poslední kapela měla být tak známá a vyhlášená, že by na ni lidé čekali a těšili se až do konce. Přesně takhle se to pořadatelům povedlo loni a předloni. Letos můžu říct, za sebe, že se to nepovedlo. Uvidíme příští rok, možná zůstaneme jen v okolí náměstí.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace