23. 7. 2021 Staňkov, u Sokolovny Vejce, LSD, Aušus, Telefon

Bigbít u Sokolovny otevřel slavnosti ve Staňkově 23.7.2021

Hudební maratón na staňkovské pouti

Páteční podvečer jsme měli na programu návštěvu města Staňkov. Na dvou pódiích tu odstartovala třídenní přehlídka kapel regionálních, ale i skupin z top české hudební scény. My jsme zakotvili na malé stage u Sokolovny, kde byl páteční večer vyhrazen čtyřem formacím, křižující svými koncerty místa daleko přesahující krajské hranice.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Vejce

Vejce

Úvodní set patřil této přeštické rockové partě. S Františkem Sýkorou u mikrofonu vyjeli na zteč staňkovské scény v takřka dvouhodinovém bloku, rozděleného krátkou přestávkou. Z bohatého repertoáru vytáhli vlastní dílnu včetně několika coverů, které se tu setkali s hlasitou odezvou.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

LSD

Plzeň / rock / 1993

Kapela byla na staňkovskou pouť nominována v podstatě na poslední chvíli. Byť jako náhradníkům, se triu muzikantům set vydařil a navíc si po několika letech zahráli ve staré sestavě.

Aušus

Domažlice / punk-rock / 1997

Domažličtí bouřliváci nejsou v poslední době příliš hudebně vytíženi, přesto tu nastoupili ve velice silném obsazení. Navíc se k bicím u dvou songů posadil host Jiří Bastyán, jenž je autor jedné z největších pecek Fusekle.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Telefon

Hlohovčice/ rock / 1983

Rockové trio mělo tu čest první večer pouťových slavností u Sokolovny uzavřít. Pro fanoušky si připravili domácí kuchyni, která se kmenovým příznivcům již dávno dostala do krevního řečiště.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace