3. 9. 2022 PM, Kalikovský mlýn United Corpses (Cz), Arawn (CZ), Gauneři (CZ), Teeth of Lamb (Německo), Panychida (CZ), Chainbreäker (Rakousko), Groza (Německo), Ancient (Norsko), Deströyer 666 (Austrálie)

Armageddon Of Decibels vol. 5 – metalový festival v Plzni 3.9.2022

Přehlídka tvrdé kvalitní muziky na Kalikovském mlýně

Plzeňský Kalikovský mlýn se stal po páté v řadě dějištěm velké metalové akce s názvem Armageddon Of Decibels. Již z názvu festivalu je zřejmé, že o tvrdou muziku podpořenou hutnými decibely nebude nouze. Právě o zkrocení zesilovacích aparatur se postarala společnost RN Produkce, jejíž dobré jméno na poli zvukařském se zde na sto procent potvrdilo. Počasí si pořadatelé z plzeňského Parlament Clubu objednali slunečné, takže v ten správný čas nic nebránilo v odpálení prvního výživného setu.
Obsáhlý report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na portále Hudební knihovna.cz.

United Corpses (Cz)

Holoubkov, Plzeň / black-speed

Úvodní akordy zazněly v podání skupiny United Corpses dle časového rozpisu ve 12:00 hodin. Byť je složení kapely v koncertním provedení pouze trojčlenné bez basové kytary, jejich muzika potřebnou sílu určitě má.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Arawn (CZ)

Most / thrash-death

Výbušné představení mostecké kapely Arawn tu mělo hlasitou odezvu. I když se areál ještě pořád zaplňoval dalšími a dalšími návštěvníky, mnozí hosté si cestu na travnatý prostor před stage našli. Určitě vydařený blok, za mě palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Gauneři (CZ)

Plzeň / rock'n'roll-thrash / 1996

Plzeňští Gauneři předvedli stabilně perfektní set, kde byl zpěvák Marcel Persy neustále v pohybu. U zábran muzikanty podporovalo domácí fans a atmosféra začínala nabírat na obrátkách.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Teeth of Lamb (Německo)

Německo, Norimberk / death, thrash / 2016

První zahraniční skupina Teeth of Lamb vytáhla na Kalikovák nabitý playlist a určitě si tu našla nové posluchače. Sympatičtí muzikanti si viditelně koncert užívali a zbytek večera byli k vidění jako aktivní hosté zaplněného prostoru u stage.

Panychida (CZ)

Plzeň / black metal / 2004

V tuto dobu dostávaly zábrany zatěžkávací zkoušku – domácí Panychida vyjela na plzeňskou festivalovou zteč. Pro spousty domácích fanoušků to byl koncert s velkým K a hlasité ovace v závěru hudebního bloku byly více nežli zasloužené.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na Spotify.com

 

Chainbreäker (Rakousko)

Rakousko, Linz / thrash metal / 2015

Rakouská mlátička Chainbreäker tu vypálila ostrými hned prvními akordy. Vlající vlasy, roztočená mlýnice a přednes plný emocí pak dotvářely celkový obraz jejího koncertu. Určitě bych zmínil i komunikaci s publikem, které muzikanty perfektně podporovalo.

Groza (Německo)

Německo / black metal / 2016

Zakryté obličeje, vše v černém a kvanta mlhy byly základní rysy představení německé skupiny Groza. Zprvu bez světel, poté jen sporadicky prosvícená scéna dodávaly muzice potřebnou temnou atmosféru.

Ancient (Norsko)

Norsko, Bergen / black metal / 1992

Norský Ancient s charakteristickým přednesem nenastoupil v plné palbě. Bicman se musel na poslední chvíli omluvit z rodinných důvodů a koncert tak muzikanti odehráli pouze ve dvojici. Přesto mělo vystoupení grády a u zábran bylo dosti husto.

Deströyer 666 (Austrálie)

Austrálie-Melbourne / thrash death black / 1994

Nadupaná kapela Deströyer 666 se jako lídr plzeňské akce postaral o velké finále. Našlápnutý kotel se táhl po celé ploše až k budově mlýna, stovky rohatých nad hlavami, skvělá muzika a perfektní nálada – stručný popis prodlouženého setu nizozemských muzikantů. Parádní závěr festivalu, na který se hned tak nezapomíná.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace