23. 5. 2015 Plzeň

Apetit Festival v Plzni 23. 5. 2015

V nabídce bylo mnoho exotiky, my ochutnali pražené červy

V sobotu dopoledne jsme se byli s Ilonkou podívat na festivalu netradičních jídel – Apetit festival 2015, který se letos konal opět v areálu Výstaviště za OC Plaza.
Po zaplacení vstupného nás hned na mostě zastavil maskot TV Zak, se kterým jsme se vyfotografovali. Poté nás už čekaly jen samé zajímavé věci. Grilovaný sýr Président, prodejce kokosového nápoje v tradičním kloboučku, mobilní přívěs za auto na pečení prasat s názvem "Prasetoč". Stánky s jídlem, pitím, čokoládou, uzeninami, limonádami a samozřejmě s pivy nejrůznějších výrobců a s originálními názvy.
Na velkém pódiu v tu dobu vařili Gondíci s Klárou Michalovou a připravovali určitě něco velice dobrého. Vůně se linula i za přední řady přihlížejících. I my jsme dostali chuť na něco dobrého. Ve stánku, kde kromě grilovaček prodávali i ústřice, jsem si dal Rib Eye steak, Ilonka steak z tuňáka. Oboje bylo téměř syrové, koření však jídlu dalo patřičnou chuť a odcházeli jsme spokojení. U pivního stánku s názvem Slepý krtek, jehož slogan zní: "Pivo, které poznáte i po slepu", jsme si dali pivo s kávovou příchutí a další naše cesta vedla k prodejcům hmyzích jídel.
Tady bylo co obdivovat. Paní před námi si objednala "Štíra na rukolovém salátku. To jsem koukal! Nejdříve si ho vybrala v krabičce, která se jimi hemžila, poté jej kuchař opekl v rozpáleném oleji. Na závěr přípravy ustřihl štírovy jedové bodce na ocasu, položil na salátek a jídlo bylo připravené. Hned vedle v mističce bylo naservírováno duo švábů na kuskusu. Mimochodem švábi byli velice urostlí, je to vidět na snímcích. My jsme si objednali cvrčky na másle a červy zophobas na čerstvém chilli a česneku. Opravdu jsme porcičku snědli, chuť poživatiny si však musí vyzkoušet každý sám. Nebylo to tak hrozné, jak to vypadá.
Netradiční jídlo jsme ochutnali a tak jsme se už jen procházeli mezi stánky, koukli na Zdeňka Pohlreicha, ochutnali opravdovou slovenskou včelovici. Poslední vystupující, kterého jsme na pódiu zastihli, byla Markéta Hrubešová, která zde vařila podle své nové Kuchařky. Ve stínu jsme ochutnali Něžného Barbara z Postřižinského pivovaru Nymburk a plzeňské pivo Pašák, které se na minulých festivalech pravidelně ucházelo o první místa ve velké konkurenci pivovarů. Ilonka si ještě dopřála porci suši s krevetkou a pomalu jsme vyrazili na tramvaj a na vlakové nádraží.
Počasí se povedlo a tak nezbývá než říci, že jsme si hezkého dne příjemně užili.
Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace