14. 4. 2018 Dvorec u Nepomuka Zvlášňý škola

Zvlášňý škola zazářila ve Dvorci 14. 4. 2018

Punk rock v podání kdyňské kapely sklidil zasloužený aplaus

Sobotní den jak vymalovaný, vládu nad počasím konečně převzalo jaro. Spousta lidiček využilo sluníčka k pracím na zahradách či k procházkám přírodou. Také my jsme si udělali procházku – od domu na nádraží do vlaku a ve stanici Nepomuk z vlaku do centra kulturního dění na Nepomucku – do Hotelu Dvorec. Ve večerní nabídce, jak hlásaly tabule poblíž perónů, tu bylo vystoupení kdyňské punk rockové kapely Zvlášňý škola. V loňském roce jsme si je poslechli na několika festivalech, ale na klasickou čtyřhodinovku s touto partou se ani nepamatuji.
S pořadateli jsme poseděli, dali kávu, něco na zoubek a s odstupem pozorovali stavbu scény, rozmístění beden a osvětlení, poté poslechli zvukovou zkoušku. Ukázky dávaly najevo, že se máme na co těšit.
V devět večer vše vypuklo a celkem slušný počet fanoušků peprných textů, kulturních vložek a skvělé muziky, si užíval tancovačky se vším, co k tomu patří. Divoké reje, dobré pivo, příjemná obsluha, parádní atmosféra. Asi tak nějak by se nechal sobotní večer charakterizovat.
Jako vždy jsme vydrželi do závěrečných taktů a přestáli tu i odjezd kapely. Mnozí návštěvníci si čekání na odvozy krátili „prací“ s robotickým čističem parket, který šel doslova na dračku. A jak se u nás občas stává – židle, které jsme v úvodu pomáhali sundavat ze stolů, jsme opět v pozdních nočních hodinách pomohli vyskládat na ta samá místa.
Tak ještě jednou díky kapele, fanouškům a pořadatelům za hezký večer v KD Dvorec. Oficiální reportáž si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace