3. 9. 2016 Zbiroh Rocksana

Zbirožské tatrování 3. 9. 2016

Neuvěřitelná výstava hasičské techniky ve Zbirohu

V sobotu, o poledním čase, nás cesta zavedla do městečka Zbiroh, kde je nedaleko Zbirožského zámku obrovská základna jednotek HZS. O akci – Zbirožské tatrování V. ročník, jsme se dozvěděli celkem náhodou. Počasí přálo a tak bylo o sobotním odpoledni rozhodnuto. Pěšinkou do areálu jsme potkali rozebranou starou dobrou „Lízu“, naštěstí nepatřila do hasičského arzenálu. Naštěstí.
Hned u vstupu na prostranství bylo vidět, o čem tatrování je. Vystavené požární stříkačky, vyprošťováky, výsuvné žebříky a dokonce jsou tu vyhrazeny ne malé budovy s ukázkami hasební techniky od prvopočátků. Od koňmi taženými vozy přes parní stroje k nedávno používaným vozidlům. V historii není vynecháno ani letadlo, vrtulník, vznášedlo, výstroj žabích mužů, či současná hydraulická a mechanická vyprošťovací technika. Musím vyslovit uznání k práci údržby těchto exponátů. Vše se lesklo, vše opravené, restaurované. Klobouk dolů!
Pro návštěvníky tu bylo připravené občerstvení, pro děti námětové hry, k poslechu hrála mladičká rocková kapela Rocksana ze Zaječova na Berounsku. Nekomentuji, pouze upozorním na bubeníka. Jeho mládí a chuť hrát je příslibem nástupu další rockové generace. A to je velice příjemné poznání.
Areál jsem si prošel a upřímně řečeno, u některých nástaveb nákladních automobilů jsem nedokázal určit, k čemu a nač zařízení při zásahu slouží. Hezká a hlavně velice zajímavá akce pro veřejnost, ne jen hasičskou.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace