1. 2. 2019 Plzeň Neurotic Machinery, Purnama, InnerSphere, Nahum

Within Destruction tour v Plzni 1.2.2019

Death metalová zastávka v Divadle Pod lampou

V pátek večer jsem se vypravil do známého plzeňského klubu Divadlo Pod lampou. V rámci celorepublikové tour na podporu stejnojmenného alba kapely Nahum si na klubových prknech zahrály hned čtyři skupiny ostřejšího ražení. Jelikož jsem na podobné akci dlouho nebyl, velice rád jsem po domluvě s pořadatelem tuto akci navštívil. Z avizovaného line upu se omluvil Murder Inc, kterého na prknech nahradil tachovský Neurotic Machinery. Parket se utěšeně plnil a během večera tu bylo celkem plno.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Neurotic Machinery

Tachov / metal / 2006

Hned úvodní skladbou dala kapela najevo, že páteční mejdan nebude nic pro citlivé slečinky, což se v průběhu festivalu potvrdilo. Tachováci předvedli parádní metalový nářez, který se u publika setkal s hlasitou odezvou. Na playlistě určitě mají z čeho vybírat, vždyť za dobu existence vydali již 5 titulů, z čehož poslední Cognitive Dissonance pokřtili 2017. Ještě přidám poznámku, že kapela v současnosti hledá nového basáka.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Purnama

Turnov / death-metal / 2011

Turnovskou smečku s pomalovanými těly, umělou krví a potemnělou scénou jsme měli možnost potkat v loňském roce na Amnesia tour 2018 v MC Sklep Spálené Poříčí. Kapela jede svojí lajnu a jistě si tu našla řadu nových fanoušků, kteří si rádi poslechnou jejich placku s názvem Lioness (2017).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

InnerSphere

Plzeň / melodic-death / 2015

Domácí plzeňská parta se tu mohla pochlubit početným fans, které vytvořilo metalovou kulisu jejich bloku. Mlýnice, neustále vlající vlasy mániček v předních řadách a skvělý výkon zpěváka byly jistě ozdobou pátečního festíku. Plzeňáci pro nás nebyli neznámou veličinou, potkali jsme je s Punramou v Poříčí, kde měli zastávku s výše zmíněnou Amnesia tour 2018 na podporu vloni vydané placky Amnesia.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Nahum

Ostrava / death thrash / 2004

Tak tady šlo již do tuhého. Hlavní tahoun předvíkendové death metalové párty rozpoutal hned v úvodu hudební peklo. Decibely a mlhou zahalená scéna dotvářely pravou kulisu tohoto stylu. Právě na podporu letos vydaného stejnojmenného alba Within Destruction jede Nahum šňůru napříč naší vlastí a nevyhne se ani několika sousedním státům. Našlápnuté představení po právu sklidilo ohlas zaplněné hudební arény plzeňského klubu Divadla Pod lampou.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace