15. 12. 2018 Lhůta pod Maršálem Wagabund

Wagabund na Lhůtě oslavil 15. narozeniny 15.12.2018

Velká oslava 15. výročí vzniku kapely

Nad sobotním večerem u nás dlouho visel otazník, zda vyjde čas a my vyrazíme za kulturou či se na víkend přepnu do pracovního módu a strávím neděli jinými aktivitami. Nakonec zvítězil volný večer a my se zajeli podívat na Lhůtu pod Maršálem u Rokycan, kde v místním hostinci proběhla taneční zábava se šťáhlavským Wagabundem. O tom, že se nejednalo o tuctový večer, svědčil plný sál a svátečně naladění hosté, kteří si sem přijeli užít oslavu 15. výročí vzniku kapely.

Rozjezd

Těsně po 20. hodině rozjeli na zahřátí muzikanti první sérii a stále přicházející návštěvníci obsazovali rezervované stoly. Hudební vystoupení doprovázelo promítání fotek na pozadí, které mělo u obecenstva velkou odezvu.

Blahopřání

Oslava se neobešla bez dortu, bublinek a dokonce přednesu básně věrných fanoušků složenou právě k této události. Přípitky a gratulace známých či jen tak přítomných hostů navodily skvělou atmosféru, která se táhla jako červená linie celým večerem.

Zábava

Po přípitcích zaujali muzikanti opět své posty a proud oblíbených songů nás provázel zbytkem hudebního mejdanu. Uvedu zde současnou sestavu, ve které dnes chyběl z důvodu onemocnění kytarista Míra Šebek. Wagabund - František Janoušek (kytara), Radek Dvořák (basa), Václav Kovanda (klávesy) a Radek Pitr (kytara). Jako hosté se na pódiu představili Roman Dvořák (saxofon), Jan Němeček (zpěv) a nová mladá krev Honzík (zpěv). Podrobnější report si můžete přečíst na hudebním serveru Music Gate.cz.

Host ze Šťáhlavské Perly

Ke gratulantům se připojil i člen skupiny Šťáhlavská Perla, který Wagabundy doprovázel hrou na speciální housle do závěrečných skladeb sobotní noci. Z časových důvodů jsme se tohoto finále nezúčastnili, přesto mohu říci, že akce se zdařila a účastníci budou jistě na dnešní akci dlouho vzpomínat.
Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace