7. 1. 2017 Dožice

Výroční valná hromada SDH Dožice 7. 1. 2017

Každoroční členská schůze SDH Dožice za účasti hostů sousedních sdružení

Jako člen jmenovaného sboru jsem se zúčastnil VVH pořádané v dožickém hostinci U Simči. Teploučko na sále kontrastovalo s mrazivým venkovním počasím vyhánějící vše živé do vyhřátých míst.
Zahájení, uctění památky již zesnulým členům minutou ticha a poté již klasika. Bod za bodem byly probrány a odsouhlaseny, byla zahájena diskuse. Starostka Eva Kubová vyzdvihla komunikativnost výboru s obcí a pochválila za práci s mladými hasiči. Další host – Michal Juračka z SDH Polánka pak ocenil výbor za připravenost a věcnost na tomto shromáždění. Následovalo občerstvení – parádní kousek vepřového na přírodno se šťouchanými bramborami.
Další část večera byla již věnována volné zábavě, kde se ještě diskutovalo o probíraných tématech, kde se připíjelo na zdraví několika oslavencům, kde se propíjelo „zápisné“ nových členů sboru popřípadě nového člena výboru.
Nemohu vynechat poznámku o další raritě místní hospůdky. Nemá cenu se nějak rozepisovat, ale mít ve výčepu venkovní posezení? I se slunečníkem? Parádní nápad, zase něco nového na dožicku a okolí.
Další galerie je na webu Mladého Smolivce v Událostech.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace