31. 12. 2020 Chanovice

Vyhodnocení soutěže Obec a její lidé – 31.12.2020

Již 22. ročník přehlídky práce amatérských fotografů

V podivném, kultuře nepřejícímu roku 2020, se našly i světlé chvilky. Mezi ně určitě patřilo vyhlášení výsledků soutěžního klání amatérských fotografů, organizované spolkem Panoráma, s názvem Obec a její lidé. Ve 22. ročníku bylo možné vybírat z 59 snímků od sedmnácti přihlášených soutěžících, kteří své fotografie nabídli veřejnosti ve čtyřech kategoriích.
Vyhodnocení se mělo uskutečnit 7. listopadu 2020 v Chanovicích. Ze známých důvodů nedošlo k fyzickému setkání - vše proběhlo, v dnešní digitalizované době, moderním stylem on line. Dnes se mohu pochlubit přebráním ceny veřejnosti v kategorii Společenská kronika.

 

Oceněné fotografie

Dva černobílé snímky zpěvačky kapely Antigen ze třetího ročníku známého Cidre Punk Festu, konaného v nedalekém Újezdě u Chanovic, dokázaly oslovit početnou veřejnost, která mě tak na tuto odměnu nominovala. Tímto ještě jednou děkuji za možnost publikovat v této soutěži a hlavně vám všem, kteří jste mi dali hlas.

Pamětní list a lahvička bublinek

Adresná památka v podobě Pamětního listu mě velice potěšila a určitě bude hezkou vzpomínkou v důchodovém věku. Jako třešinku jsem obdržel sektovou lahvičku z dílny Moštarny Divoké jablko, v jejichž prostorách punkový festival 14.7.2018 vznikl a s každým ročníkem jeho hvězda stoupá.
Pro úplnost přidávám odkazy na jednotlivé roky:

Sada širšího výběru snímků

V této minigalerii jsou fotografie, ze kterých byly snímky č. 16 a 19 poslány do soutěže. O finální výběr se postaral pan Michal Koman, který je jeden z hlavních pořadatelů jmenovaného festivalu. Letos se, kromě pořadatelských povinností, ukázal i v roli basáka skupiny Year of Pluto.

Sada s ještě nezveřejněnými čb snímky

V euforii a dobré pohodě jsem udělal ještě malou ukázku černobílých fotografií skupiny Antigen, které v této podobě ještě zveřejněny nebyly.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace