19. 5. 2018 Nepomuk Turbo, Extra Band revival

Turbo v Nepomuku 19. 5. 2018

V areálu firmy Unibrick s.r.o. proběhl pouťový festival rockové muziky

V sobotu večer jsme se zajeli podívat do Nepomuka, kde se konala slavná a hojně navštěvovaná pouť. Letos jsme atrakce na náměstí vynechali a naše kroky vedly do areálu firmy Unibrick s.r.o. Ten letos slaví 10. výročí vzniku a právě k těmto kulatinám byl uspořádaný hudební festival s mnoha doprovodnými akcemi.
Přišli jsme těsně po odehrání skupiny Orion v době příprav další vystupující skupiny. Samotnému koncertu předcházely ukázky skupinového tance a dokonce se tu objevily břišní tanečnice. Celé odpoledne moderoval a jednotlivé učinkující představoval Petr Vágner, mnoha divákům známý z televizních obrazovek. Závěr večera měl být ve znamení slosování tomboly o věcné ceny, ale bohužel, jak se v průběhu akce ukázalo – člověk míní, příroda mění.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Taneční show skupiny 100% Dance

Technici připravovali pódium pro Turbo a přestávku vyplnila skupina 100% Dance, věnující se skupinovým tancům. Ještě mladé dívky a děvčata předvedla parádní sestavu doprovázenou potleskem publika.

Břišní tanečnice

Další podívanou pro početné publikum připravila skupina břišních tanečnic. Zajímavé a potleskem odměněné představení končilo v okamžiku prvních zvukových zkoušek nastupujících muzikantů.

Turbo

Plzeň / rock / 1981

Avizovaná zvukovka byla celkem rychlá a poté již nic nebránilo plzeňské rockové legendě zahrát to nejlepší, co ve svém obsáhlém repertoáru mají. Známé songy podporované hlasivkami několika sethlavého publika jsou jistě ozdobou každého festivalu a bylo vidět, že atmosféru si užívají jak členové kapely, tak všichni hosté mačkající se u jeviště. Bohužel, skvělá nálada panovala jen do prvních velkých kapek silného májového deště, který doprovodil několik posledních skladeb oblíbené skupiny.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Extra Band revival

Plzeň / rock / 1999

Promočení muzikanti z EBRu ještě stačili vybalit aparaturu, ale při prvních hudebních pokusech došlo ke zkratu ze zatékající vody, který definitivně pouťový festival uzavřel. Skupinové foto na prázdném pódiu bylo jen slabou náplastí natěšeným fanouškům, vážící cestu do Nepomuka i z velice vzdálených končin.

Losování tomboly

V tuto pohnutou chvíli pořadatelé ještě „nehodili flintu do žita“ a s malým reprákem zaimprovizovali při losování tomboly o věcné výhry. Pro nás byl toto poslední počin, poslední fotografie a následovalo přesunutí na další velkou hudební akci.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace