22. 6. 2019 Šťáhlavy Strašlivá Podívaná, Strašlivá Podívaná

Strašlivá Podívaná a Extra Band revival 22.3.2019

Vyvrcholení oslav 780. výročí založení obce Šťáhlavy

V sobotu odpoledne jsme měli dilema, kam za kulturou. Meteorologové slibovali hojné přeháňky, proto jsme vyrazili do nedalekých Šťáhlav, kde se v rámci oslav 780. let obce konal ve večerních hodinách rockový koncert západočeské stálice Extra Band revivalu. Tomu předcházel závěr historického programu vystoupením plzeňské formace Strašlivá Podívaná.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a další galerii si můžete prohlédnout na oficiálním webu kapely Extra Band revival.

Strašlivá Podívaná

Plzeň / folk / 1988

Hned v úvodu musím říci, že název neodpovídá realitě. Podívaná byla vskutku hudební, i když folk není právě můj šálek kávy. Zde se nechal poslouchat styl ne vyloženě folkový. Představení obsahovalo prvky gotiky či renesance a po rockových koncertech jsme si užili změnu rytmu. K muzice si připočítejte dobové kostýmy a výsledek zaujal většinu osazenstva zaplňujícího se areálu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Extra Band revival

Plzeň / rock / 1999

Západočeská rocková legenda jistě nepotřebuje dlouhý popis. Přesto bych rád zmínil sólovou kytaru, kterou bravurně zvládl Pavel Navrátil, mikrofon dnes patřil pouze Jardovi Soukupovi a Miloši Novotnému.
Předpověď meteorologů se vyplnila a několik sérií provázel dosti silný déšť. Tance pod deštníky či sprchování pod gejzíry vody stékajícími ze střech stanů bylo koření večera, který měl trošku emotivní podtext – mnoho skladeb bylo věnováno památce kamarádovi, který již bohužel žádné vystoupení EBRu nenavštíví. Dnes mohu říci, že koncert měl důstojnou atmosféru a rozjetý promáčený kotel nechtěl kapelu z pódia propustit.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace