2. 11. 2019 Štítov Search and Destroy, Aligátor, Tambour, Solution of Panic, Lister, Madafaka, Sunset Strip

Štítovem otřásla Ghosts of Salomena 2.11.2019

Multižánrový festival v Hasičském klubu

Sobotní večer měl v malé vesničce na Spálenopoříčsku atmosféru velkých akcí s ostrými metalovými riffy šestice kapel, které se do Hasičského klubu sjely i z dosti vzdálených končin. Hosté si na vytopeném a k této příležitosti upraveném sále mohli užít styly od rocku po death metalové vypalovačky liberecké Madafaky.
Oficiální report je jako obvykle k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz. Dodatečně přidávám odkaz na Hudební knihovnu.cz s další galerií.

Search and Destroy

Plzeň / alternative-nu-metal / 2010

Zvukovka a úvodní tóny jasně dokazovaly, že večírek bude patřit k těm tvrdším mejdanům. Kapela letos vypustila nové album Nesvatí (2019), ze kterého tu mnohé zaznělo.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Aligátor

Blovice / metal-heavy / 1988

Bohouš Heřman u mikrofonu a hutný vulgar metal z reprosoustavy byl na programu jako druhý bod. Chuť hrát snoubená s elánem z pódia přímo sálala.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Tambour

Pauzu na přestavbu aparatury využila bubenická skupina Tambour s ukázkou svého umění. Mlha a šero dodaly jejich minisetu ten správný náboj.

Solution of Panic

Prostějov / violence-thrash / 2015

Dlouhá a místy dobrodružná cesta až z Prostějova nepoznamenala perfektní výkon kapely v čase jim dnes určeném. Po odchodu jednoho kytaristy z jejich středu museli playlist totálně předělat, což přidělalo starosti hlavně muzikantům. Osobně se mi jejich zkrácený hudební projev líbil a palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Tambour

Druhá vsuvka bubenického souboru, který můžeme potkat na různých historických akcích, oslav založení měst či podobných událostech.

Lister

Plzeň / electronica-power / 2012

Emocemi nabité vystoupení plzeňského tria si na podobných seancích získává mnoho nových posluchačů. Davidova energická basa se spoustou pohybu a videoprojekce na pozadí skupiny se občas vymyká klasice. Dnes jsme si tu poslechli hlavně zásadní věci z letos pokřtěného alba Yksi (2019).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Madafaka

Liberec / death-metalcore / 2012

Nářez jako víno, kytarové linie, šátky přes obličeje a obrovský náboj. Tak nějak lze popsat nástup této sympatické party, která zahrála bohužel bez zpěváka. Přesto si z pódia odnesla ovace a přídavek byl jen třešinkou na death corovém dortíku. Palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Sunset Strip

Plzeň / rock-rock'n'roll / 2001

Závěr večera, potažmo celého festivalu podpořeného městem Spálené Poříčí, připadl této plzeňské partě s největším bicím kotlem. Letos vyměnili zpěváka a angličtinu za češtinu, což je, alespoň z mého pohledu, veliké plus. Určitě se jim podařilo s hlavou vztyčenou důstojně celou akci uzavřít povedeným svižným blokem. My se tak můžeme těšit na čas budoucí, jaká esa členové spolku Salomena vytáhnou z rukávu na dalších jimi pořádaných akcích.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace