12. 4. 2018 Plzeň Milan Samko & Son Of Wolves, Junk Heap, Baobab

Soutěž Múza 2018 – 4. kolo 12. 4. 2018

Letošní Múza 2018 se přehoupla do druhé poloviny

Ve čtvrtek jsme se zajeli podívat na již 4. kolo výběrové hudební soutěže Múza 2018. Celá šňůra koncertů se koná v plzeňském Divadle Pod lampou a během šesti večerů se tu vystřídá řada kapel. Kdo si chce užít něco nového, neokoukaného či netradičního, má ještě možnost klub navštívit. Od rocku, metalu, punku zde skupiny předvádějí i méně známé styly, které si tu hosté mohou v klidu užívat.
Dnes večer se tu utkaly tři plzeňské sestavy. Čtvrtá – slovenská parta bohužel nedorazila, takže bylo jasné, ve kterém městě se bude slavit.
Další galerii si můžete prohlédnout na oficiálním webu Music Gate.cz, podrobnosti k soutěži na webu Divadla Pod lampou.

Milan Samko & Son Of Wolves

Plzeň / indie folk / ???

Spolupráce Milana Samka a Jardy ze Son Of Wolves nese ovoce. Jednak se na jevišti skvěle doplňují, vyměňují se u kytary a určitě tuto formaci nevidíme naposled. Anglické texty doprovázené kytarou, houslemi a hudebním nástrojem cajon si v publiku našly své příznivce.

Junk Heap

Plzeň / funky monkey / ???

Kapela s klasickým rozestavěním – 2 kytary, bicí a zpěvačka, která dokázala k pódiu přitáhnout většinu osazenstva klubu. České texty, pohodová muzika a dobrou náladou oplývající parta jistě nezklamala, o čemž svědčil slušný ohlas z parketu.
Několik skladeb si můžete poslechnout na portále Bandzone.

Baobab

Plzeň / etno rock / ???

Muzikanti se tu vytáhli se zajímavými nástroji, které si netroufnu pojmenovat. Několik slov v úvodu setu a poté jsme se nechali provést hudební cestou kolem světa. Kapele přeji mnoho úspěšných koncertů a chuť předvádět muziku, která není v našem povědomí až tolik rozšířená.

Vyhodnocení

Ještě dlužím to nejdůležitější – pořadí 4. kola Múzy 2018:

  • Vítěz hlasování publika – skupina Junk Heap (o jeden hlas před Baobabem)
  • Vítěz u odborné poroty – skupina Milan Samko & Son Of Wolves
Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace