31. 12. 2017 Dožice

Silvestr v Dožicích 31. 12. 2017

Poslední večer v roce strávený v dožické hospůdce

"Tak jsme opět o rok starší", znělo ze všech koutů příjemně vytopené dožické hospůdky U Simči. Rok 2017 dospěl k finálovému večeru a my se sešli se spoustou známých a přátel u stolů prohýbajících se pod přinesenými dobrotami.
Hned po příchodu jsme každý „vyfasoval“ nějaká ta tykadla, čelenky či klapky, což samo o sobě některým z nás velice „slušelo“. Dík patří Liborovi, který odpálil první ohňostroj ještě před půlnocí, aby i ti nejmenší z dnešních oslav něco měli.
Ručičky hodin pomalu mířili k magické dvanáctce a již tak plné stoly zaplavily skleničky a lahve vychlazeného sektu. 5, 4, 3, 2, 1 – teeeeď! Špunty opustily „ostře nabité“ hlavně, blahopřání a přípitky nebraly konce.
Další poděkování míří k Milanovi a Petrovi za půlnoční ohňostroj, při kterém jsme si v klidu na čerstvém vzduchu dopíjeli sklenky šampaňského. Odstříleno, dopito a rychle do tepla, ještě je pořád co jíst a hlavně pít. Došlo na ladění hudebních programů, pánové se ocitli v „první řadě“. V pokročilé době jsme si nechali od Petra ukázat „odborné“ odšpuntování bublinek a vrcholem oslav byla málo vídaná skupinovka většiny přítomných.
Parádní večer ve společnosti pohodových lidiček určitě stál za to a vyhřátý výčep jsme opouštěli takřka za ranního kuropění. Tak ještě jednou – Vše nejlepší a pevné zdraví do nového roku 2018.
Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace