2. 12. 2018 Nepomuk Pšeničky, Equet, Holba

Rozsvícení stromku v Nepomuku 2.12.2018

Vánoční atmosféra na nepomuckém náměstí

V neděli večer jsme se vydali do Nepomuka na slavnostní rozsvícení vánočního stromku. Počasí sice moc nepřálo – na místo předvánočních sněhových vloček nás skrápěly dešťové kapky, přesto si na nepomucký rink našlo cestu početné publikum. Hosté si mohli vychutnat horké nápoje či si nakoupit tematické zboží u nespočetných stánků.

Dětský sbor Pšeničky a Vánoční trh na náměstí

V době našeho příchodu se pod plátěným přístřeškem připravoval na vystoupení dětský sbor Pšeničky. Lidové písně si s dětmi broukala velká část publika.

Ohňová show

Pomalu přestávalo pršet a pod scénou na kočičích hlavách se začal připravovat další bod svátečního večera. Trošku tepla jsme si mohli užít při tancích skupiny Equet s otevřeným ohněm.

Oficiální část

Před 18. hodinou se ujal slova starosta, který poděkoval přítomným za hojnou účast a popřál nám všem k nadcházejícím svátkům mnoho štěstí a zdraví. Slova díků a troška historie k Vánocům zazněla z úst církevního zástupce.

Rozsvícení stromku a ohňostroj

Po pětiminutovém dunění zvonu Jan Vojtěch z roku 1848 následovalo to, proč přítomní vyměnili teplo domova za trošku nepohody. Rozsvícení stromku a následný ohňostroj byl odměněn zaslouženým potleskem.

Skupina Holba

Dozněly výbuchy pyrotechniky a pod přístřeškem si k nástrojům posedali členové stylové hudební formace Holba. Jejich historická muzika nás pomalu, ale jistě vyprovodila z osvětleného náměstí na cestě k zaparkovanému autu a my vyrazili noční krajinou k domovu.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace