1. 6. 2019 Rokycany Extra Band revival, Storm

Rokycany – Pivní slavnosti 1.6.2019, večer

Druhá rocková zastávka sobotního dne

Po úspěšných vystoupeních v Klatovech, kde jsme se z pochopitelných důvodů nezdrželi dokonce, byl další cíl našeho putování na rokycanském Masarykově náměstí. V rámci 4. ročníku Slavností piva tu na prostorné stage vystoupila řada kapel.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Extra Band revival

Plzeň / rock / 1999

My si v době našeho příchodu mohli užít blok těchto oblíbených plzeňských muzikantů, kteří tu do početného publika pálili pecku za peckou. Rychlé, pomalé, ale hlavně všeobecně známé songy potěšily snad každého, kdo si před pódium našel cestu. V závěru setu si Jarda Soukup přivedl k mikrofonu posilu – stálého hosta EBRu Radka Zíku. Ten tu dnes nefiguroval jako Jardův parťák, ale jako hlavní zpěvák následující formace, takže i on byl celkem překvapen Jardovým pozváním. V každém případě se zadařilo a koncert tak vygradoval k poslední skladbě.
 

Pivní soutěže

Součástí Pivních slavností bývají zajímavé pivní soutěže. Ať je to pití zlatavého moku či v různých jiných disciplínách vztahujícím se k pivu, pokaždé mívají hlasitou odezvu u obecenstva. Přesně tak to bylo i v Rokycanech. Soutěž v držení plného tupláku prověřila sílu a vůli finalistů – sedmi statečných pod drobnohledem moderátora a hlavního rozhodčího. Poté byly odměněny tři nejlepší pivovary. Na pomyslnou bednu je vyneslo osazenstvo rokycanského náměstí v hlasování během slavností.

Storm

Plzeň / rock-hard rock / 1994

Na tuhle skupinu jsem byl dosti zvědavý a mohu říci, že jejich koncert byl i velkou motivací k návštěvě rokycanských slavností. O kapele bylo mnoho napsáno a trocha historie je obsažená i v článku na Music Gate.cz, který jsem publikoval dříve. Dnes mohu říci, že jsme udělali dobře a set plný skvělé muziky navštívili. Sóla, emoce, s přicházející nocí i barevné osvětlení, Radkův zpěv a komunikace s fanoušky – spousta střípků do sebe parádně zapadajících.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace