28. 4. 2018 Mrákov De Bill Heads, Tlustá Berta

Rockový koncert v Mrákově 28. 4. 2018

Skvělá muzika v mrákovské hudební aréně

V sobotu večer jsme se zajeli podívat do bašty bigbítových tancovaček a velkých rockových koncertů – do Mrákova u Domažlic. Hlavní pořadatel Vašík Sladký tu dnes pro fanoušky připravil koncert skupin De Bill Heads a Tlusté Berty, které zde završily společné republikové turné s názvem „Žijte jako o život Tour“.
Hosté se ve větším počtu začali scházet po 20. hodině, kdy vrcholila zvuková zkouška a dolaďovaly se detaily osvětlení. My se posadili k volnému stolu, popovídali se známými a v klidu si užívali bigbítovou atmosféru hučícího sálu.

De Bill Heads

Turnov / rock / 1996

Těsně po 21. hodině scéna potemněla a s úvodními akordy nastoupené kapely se jeviště probudilo k životu proudy ostrého světla. V tu dobu se režie od mikrofonu ujal zpěvák a showman Honza Havlíček, který dokázal vyplnit každou přestávku krátkými vsuvkami ze života kapely či do svých monologů zapojoval publikum.
Koncert s parádní muzikou a skvělým zvukem utíkal jako voda. Obecenstvo bylo zavalené příbojem většinou starých dobrých věcí – Až si pro mě přijdou, Dovolená s Elvisem, Fajnovej karneval, Nechci umřít spocenej …, které si mnozí přítomní s chutí zapěli. Děkovačka a následný přídavek povedený set definitivně uzavřel.
Výběr z repertoáru si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Tlustá Berta

Jindřichův Hradec / rock / 1991

Jindřichohradecká sehraná parta s Pavlem Přenosilem u mikrofonu byla, alespoň pro nás, velikým lákadlem dnešní akce. Prosvícená scéna, kouřové a dokonce ohňové efekty nádherně doplňovaly hudební produkci.
Po krátkém přivítání a představení nejmladšího člena Matěje rozjeli mejdan na plný plyn. Známé starší oblíbené pecky Mejdany, Jako ďábel, První vyholení, Dělnický štěstí, Bláznivá Zuzana … se prolínaly se songy s mladším datem vzniku, jedním slovem paráda.
Bohužel, vše musí jednou končit a tak přišla na řadu poslední skladba a neodmyslitelný vytleskaný přídavek. V závěru jejich bloku se na jevišti objevil Vašík Sladký, který poděkoval publiku za přízeň a kapelám za předvedený výkon.
Výběr z repertoáru si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace