1. 9. 2018 Kozolupy Chuť, Aušus, Toxic Paradise, Kohn Rock, Trautenberk, Dymytry, Morčata na útěku

Rockové léto na Mži IV. – 1. 9. 2018

Rockový festival se pochlubil rekordní návštěvou

V sobotu, těsně před začátkem školního roku, jsme se zajeli podívat do Kozolup na severním Plzeňsku. V areálu za železničním viaduktem se tu konal již 4. ročník festivalu zaměřeného na ostřejší rockovou muziku. Na rozdíl od loňského roku, kdy jsme se chladili pod vodní mlhou z hasičských automobilů, jsme se letos chladili přírodním drobným deštíkem. Naštěstí se nespustilo nic vydatnějšího a závěr sezóny 2018 open air akcí jsme si užili sice v dlouhých kalhotách, ale bez pláštěnek. Pořadatelé na jeviště pozvali kapely zvučných jmen, kterým předskočily skupiny regionální, známé z koncertů a tancovaček v širokém okolí. Parkoviště na sousední svažující se louce se během odpoledne zcela zaplnilo – přesně tak, jako kozolupská aréna. Uznání si jistě zaslouží obsluha občerstvovacích stánků, kde se tvořili jen krátké nárazové fronty a ještě po půlnoci nebyl problém s jídlem a pitím.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Chuť

Plzeň / dance music-rock / 2007

Rozjezdovku si střihla plzeňská Chuť s mnoha prvky skáčkového stylu. Pódium rozdělené na kytarovou a žesťovou sekci spojoval energický zpěvák s emotivním přednesem věcí z vlastní kuchyně. Řada skoků a výskoků byla ozdobou skupiny, jejíž produkci jsme dnes navštívili poprvé.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Aušus

Domažlice / punk-rock / 1997

Domažlická parta s několika vydanými alby rozjela rockový blok s parádním playlistem. Kapela na první pohled omladila, což se na pódiu pozitivně projevilo a první větší hloučky tleskaly, popřípadě si zazpívaly refrény známých písní. V budoucnu se určitě nebudu bránit návštěvě jejich koncertu a za mne palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Toxic Paradise

Přeštice / hard-rock / 2012

Skupina je po šesti aktivních letech vidět a hlavně slyšet stále častěji. Charakteristické „toxické“ sudy na scéně s vycházející barevnou mlhou dokreslovaly velice slušný set podtržený početnými příznivci u zábran.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Kohn Rock

Plzeň / rock / 2011

Plzeňská stálice jak na festivalech, tak na rockových tancovačkách napříč krajem s Tomášem Navrátilem u mikrofonu. Dnes zahráli v plné sestavě a na výsledku to bylo určitě znát. Známé hitovky a sehranost parádně zapadly do nastavené hudební linie.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Trautenberk

Klatovy / tanz-metal / 2010

Klatováci rozjeli tanzmetalovou smršť hned první skladbou. Představení, kde dominovaly songy o vousaté Aničce a dobrém jídle, přilákaly ke stage takřka vše, co se v areálu nacházelo. Aplaus sklízela každá hitovka, navíc zpěvák dostal pískací dětskou slepičku, se kterou dokázali skvěle okořenit stejnojmennou píseň. Nesmím zapomenout na veřejné zásnuby, kterých jsme během vystoupení byli svědky, a dozvuky se okamžitě projevily v improvizaci na postavu Aničky. Bylo vidět, jak se muzikanti hudbou baví a dobrou náladu dokáží z pódia rozdávat takřka po kilogramech.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Dymytry

Praha / metal, psy-core / 2003

O hutnější set se postarala pražská psy-core metalovka Dymytry. Velký počet hostů zvolilo cestu do Kozolup právě kvůli této vyhlášené kapele hrající v maskách. V kotli byla vidět spokojenost po celý koncert a ruce nad hlavami doprovázené stovkami hlasivek umocňovaly nádherný hudební zážitek.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Morčata na útěku

Brno / aggro – jazz / 2004

Závěr povedeného festivalu převzala na svá bedra brněnská parta se specifickým repertoárem. Na známých melodiích a vlastních textech dokázali vyšplhat do vyšších pater české hudební scény. Neustále našlapaný hrozen pod jevištěm doprovázel zpěváka takřka u všeho, co se mezi fanoušky z beden dostalo. Parádní závěr 4. ročníku Rockového léta na Mži 2018 přišel těsně po půlnoci symbolickým rozloučením muzikantů s příznivci v prvních řadách.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace