13. 4. 2018 Horní Bříza Sejf, Extra Band Revival

Rocková tancovačka v Horní Bříze 13. 4. 2018

Parádní večer v Horní Bříze s kapelami Sejf a Extra Band Revival

V pátek jsme vyrazili do končin, které pro nás byly dosud zemí neprobádanou. Cíl cesty měl jasné jméno – Horní Bříza, Kulturní dům, koncert Západočeských legend a to ne ledajakých. Vystoupil tu blovický Sejf a miláček „rockových bálů“ - Extra Band Revival.
Celkem bez problémů jsme se dostali na místo a pouze chviličku počkali na dokončení zvukových zkoušek. V 8 bylo vše připravené a pořadatelé začali pouštět první nedočkavé hosty, mezi které bych započítal i nás. Sál i přísálí s barem bylo připravené, návštěvníci obsazovali sedací boxy a ještě před samotným koncertem se začaly tvořit hloučky pod vysokým jevištěm. V 9 pohaslo stropní osvětlení a ze scény přítomné pozdravil Jaroslav Soukup, který si dnes střihl zpěv u obou kapel.
Oficiální fotoreportáž si můžete prohlédnout na hudebním portále Music Gate.cz

Sejf

Blovice / rock / 1971

Legenda legend, v tuto chvíli asi nejstarší hrající západočeská skupina. Je pravda, že muzikanti vystupují v půlročních intervalech, přesto dokáží svými songy oslovit generace podstatně mladší. Třešínkou na dortu je Jardův zpěv, který přidává „grády“ každé skladbě prezentované touto, v současnosti již komerčně nehrající, skupinou. Je příjemné vidět a slyšet, jak se koncertem dokáží bavit i pánové dříve narození. Smekám před jejich vitalitou a mohu jen popřát mnoho dalších podobných akcí před plnými sály.

Extra Band Revival

Plzeň / rock / 1999

Druhá polovina večera patřila stálici rockových dýchánků nejen v Západočeském kraji. Snad každý, kdo si rád poslechne nebo občas navštíví podobnou akci, asi bude vědět, kdo to jsou EBR a co si na jejich koncertě může zazpívat. Je těžké napsat něco, co již v minulosti nebylo otištěno. Přesto bych rád vyzdvihl pohodu a dobrou náladu přelévající se pódia do diváckého kotle. Myslím si, že to funguje i obráceně a muzikanti jsou doslova nabíjeni energií našlápnutého sálu.
Dnešní koncert byl opět parádní ukázkou toho, že dobrá muzika má u fanoušků ohlas a určitě se v dohledné době neztratí v propadlišti dějin.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace