15. 9. 2018 Měcholupy Khargados, Sifon na EX

Rocková tancovačka po Měchpijádě 15. 9. 2018

Hudební závěr sobotního dne v Měcholupech

Sobotní den jsme strávili v malé vísce Měcholupy, kde proběhl již 8. ročník vyhlášené Měchpijády. Vyvrcholením sportovního dne se stalo večerní vystoupení Khargadosu a Sifonu na EX, které dokázalo některé dosti unavení závodníky zázračně polít živou vodou. Přes večerní chlad, pronikající i teplým oblečením, se nechalo pod zavětrovanou pergolou sedět a troška pohybu při tanci skvěle rozpumpovala uondaná těla. K dobré náladě bezpochyby přispěla i příjemná obsluha a dobře ošetřené nápoje.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Khargados

Nové Mitrovice / rock / 2015

Skupina, brázdící neklidné hudební vody tři roky na zatím menších akcích, rozjela mejdan ve velkém stylu. Spousta skalních příznivců vytvořila parádní kulisu rockovému představení – jednomu z poslední letošních open air. Dnes se tu poprvé na veřejnosti představil nový kytarista Ondra Benda. V krátkých pauzičkách mezi skladbami zazněla i zmínka o zamýšleném natočení prvního alba.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Sifon na EX

Plzeň / rock / 1979

Oblíbená kapela na rockových tancovačkách i na festivalových prknech. Známé songy valící se na nás z nadupaných beden nenechali v klidu takřka nikoho. Jako příměr k znovu nabytí energie bych uvedl název jedné z největších pecek – Bigbít sílu dává. Přesně takhle to vypadalo během tanečního večera – i ti velice unavení zpívali a tančili v prvních liniích. V samotném závěru nemohly chybět Makovičky doprovázené sborovým chórem celého publika. Hezký večer končil hodně po půlnoci, kdy jsme se rozešli do svých domovů.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace