6. 7. 2019 Dožice Eges

Rocková oslava kulatých 50. v Dožicích 6.7.2019

Taneční narozeninový mejdan s kapelou Eges na dožickém sále

V sobotu večer se v dožické Hospůdce konala dlouho avizovaná oslava kulatých narozenin. Oslavenkyně – Marcela a Ilonka pozvaly na párty rockovou kapelu Eges, kterou obě znaly ještě z …náctých let. Mejdan tak byl prolnutý nití vzpomínek na hezké a bezstarostné časy minulé.

Přípravy a gratulace

Velký díl příprav si vzal za své Milan s Marcelou. Připravili sál, nazdobili interiér a zajistili celé pozadí akce. Na nás pak zbyla kapela a malý report z oslavy, na kterou se bude dlouho vzpomínat.

Zábava

Oslavu děvčata pojala jako bigbítovou volnou zábavu, kde teklo pivo proudem a bez omezení. Troška nervozity zavládla jen po zvukovce. Ne snad kvůli kvalitě kapely, ale z množství hostů, kteří si v některých případech dávali na čas. Nakonec dopadlo vše dobře a hned první série vylákala tanečníky na parket. Zpívalo se, tančilo a čas utíkal jako voda. Po jedné přišla na řadu poslední skladba a jako na správném koncertu jsme si vytleskali přídavek. Jaký? Přesně jako v dobách minulých – Jahody!!! Parádní akce a díky všem, kdo si do dožického sálu našel cestu.

Úklid v neděli

Jelikož jsme z oslav odešli relativně včas, na rozdíl od tahounů, nebyl problém s dopoledním příchodem na úklid sálu a výčepu. Při vytírání jsem si vzpomněl na časy základní vojenské služby a milerád předal nářadí do rukou povolanějších.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace