1. 12. 2017 Přeštice Grady Ann, Fata Morgana

Rock a metal v Přeštické stodole 1. 12. 2017

Neopakovatelný koncert v nádherné bigbítové atmosféře

V pátek večer proběhl v RC Přeštická stodola koncert kapel Grady Ann a Fata Morgany. Celý týden se nesl s otazníkem, zda se akce zúčastním, či ne. Nakonec se vše v dobré obrátilo a mohu se s Vámi podělit o zážitek s velkým „Z“.

Grady Ann

Blovice / hard – rock / 2014

Tuto rockovou bandu jsme měli možnost poznat na letošním (2017) šťáhlavském festivalu. U mne tam zabodovala a tak jsem pln zvědavosti čekal na dnešní koncert. Je pravda, že nenastoupili v plné palbě – chyběl jeden kytarista. Je pravda, že jeden ze zpěváků musel sedět na kolečkovém křesle. A je pravda, že pro mne bylo jejich vystoupení dalším palcem nahoru. Muzika a syrový zpěv v kombinaci s příjemným prostředím rockové Stodoly byly oslavou správného bigbítu, kterého jsem si plnými doušky užíval.

Fata Morgana

Plzeň / metal / 1986

Přestavba aparatury, krátká zvukovka a v hororových maskách nastupuje metalovka par excellence s muzikou jako řemen. Kulisy načichlé záhrobím, peklem a temnotou, za scénou nepokulhávají výrazné texty, výsledek byl pro mne na podtrženou. Výkon zpěváka a jeho výlety mezi fanoušky jen podtrhovaly bezprostřednost vystoupení. Rekvizity k písni „Dr. Mengele“ a asistence vybrané fanynky dodávala koncertu o level silnější náboj. Kostým Fredyho se známého hororu nepostrádal rukavice s noži, nechyběl detailně ohořelý svetr. Již během představení si příznivci kapely pořizovali selfíčka a snímky s jednotlivými muzikanty, zpěvák měl občas problém dostat se z objetí fanoušků na scénu. Precizností vystoupení u mne kapela zabodovala na plné čáře a těším se na letní fesťáky, určitě se budeme snažit navštívit některý s jejich účastí.
Hezký večer se bohužel přehoupl k samotnému závěru a plný dojmů jsem vyrazil chladnou nocí k domovu.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace