30. 3. 2019 Plzeň Elegie rock, Progres 2

Progres 2 a Elegie rock v plzeňské Šeříkovce 30.3.2019

Legendární Progres 2 s předkapelou Elegie na koncertě v Plzni

V sobotu večer jsme završili kulturními akcemi nabitý víkend návštěvou vyhlášeného pleňského KD Šeříková. Při naší premiéře v tomto centru kulturního dění zahrály na rozjezd Elegie rock, které vystřídal v druhé polovině večera tahoun dnešního koncertu Progres 2.
Oficiální report je publikovaný jako obvykle na serveru Music Gate.cz.

Elegie rock

Plzeň / hard- rock / 1979 - 1983, restart 2016

Kapela, jejíž historie sahá hluboko do minulého století, se dnes představila v novém složení. Hned úvodními songy Elegie jasně ukázaly, že si s novým zpěvákem Jardou Holým a kytaristou Honzou Pejřimovským sedly. Skladby z pera Jaroslava Rajtmajera rozezpívaly celý sál a publikum tak parádně rozehřály pro následující vystupující sestavu.
 

Progres 2

Brno / rock / 1968

Na jejich koncert jsme se dnes dostali poprvé. Osobně jsem byl velice zvědavý na legendu, která v loňském roce (2018) oslavila 50 let na hudební scéně. Neuvěřitelné, vzbuzující obdiv. V plné palbě tu představili výtah z vlastní bohaté tvorby, nechyběly skladby z nového alba Tulák po hvězdách (2018) a vyvrcholením se stal závěrečný miniblok Dialog s vesmírem. Byť styl Progresu 2 není mému srdíčku nejbližší, přesto jsem si pásmo s hitovkou Planeta Hieronyma Bosche II parádně užil. Mohu říci, že žádný revival se nemůže originálu zpívaného autory vyrovnat – procítěnost a emoce byly v prvních řadách takřka hmatatelné. Paráda a velká poklona celé kapele za to, co pro hudební scénu v české kotlině během svojí éry dokázala a ještě dokáže vykonat.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace