20. 8. 2016 Dožice

Prakyáda Lukáše Zajíce 20. 8. 2016

Soutěž ve střelbě z praku všech věkových kategorií v Dožicích

V sobotu jsme se zúčastnili před dožickou hospodou již zdomácnělé sportovní akce - střelbě prakem na terče. Ty byly jako obvykle – kanystřík za 1 bod, PET lahve za 2 body, plechovky od piva za 3 body a záchytný terč v podobě „pana Zajíce“ také za 1 bod. Počasí přálo, šenkýři roztočili pípy, rozpálili gril, napíchali maso na gyros a pro všechny účastníky „rozběhli“ stroj na točenou zmrzlinu.
Během 10 kol, během kterých každý závodník odstřílel po 6 ranách, nedošlo k žádnému vážnému úrazu. Pouze u Aničky došlo ke zcela záhadné trajektorii vystřelené „šestky“ matky směrem vpřed. Ta se nepochopitelně stočila a Anička se mohla pochlubit malým obtiskem projektilu na svém boku. Tato drobná nehoda závodnici nedokázala rozhodit a v celkovém pořadí se umístila na krásném 5. místě.
Čekání na „palpost“ si každý krátil po svém. Někdo popíjel pivko, někdo se posilňoval připravenými jídly, někdo telefonem sděloval své dojmy ze závodů, někdo si stačil i zdřímnout. Mladí kluci si přebytečnou energii vybíjeli při „řecko – římském“ zápase na upraveném trávníku.
Vše směřovalo do finále sobotního dne. Proběhly rozstřely o 5. a 6. místo v kategorii žen, pořadatelky připravovaly ceny. Teď už bych se zmínil o vítězi a vítězce dnešního střeleckého klání. Manželé Dachovi, kteří vážili cestu do Dožic až ze Sušice, si zaslouženě odnesli pomyslné vavříny ve svých kategoriích. Dokázali nastřílet více jak dvojnásobek bodů nežli druzí v pořadí!
Další obsáhlou galerii včetně výsledků si můžete prohlédnout na webu obce Mladý Smolivec v Událostech

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace