5. 9. 2019 Plzeň

Plzeň – IX. mistrovství ČR v TFA 5.9.2019

Disciplíny TFA v podání hasičů na náměstí Republiky

Ve čtvrtek jsem se byl podívat na plzeňském náměstí Republiky, kde se konalo IX. mistrovství České republiky profesionálních hasičů v disciplínách TFA. Anglická zkratka Toughest Firefighter Alive znamená, volně přeloženo – Nejtvrdší hasič přežije. O tom, že jsou naši hasiči opravdu tvrdí chlapi se mohl přesvědčit každý, kdo se alespoň na chvilku u vypáskované arény zastavil.
Na dnešním startu pod katedrálou sv. Bartoloměje se sešlo 78 závodníků z celé naší vlasti, kteří předvedli až neuvěřitelné výkony v kompletních zásahových oblecích. Ve čtyřech úsecích je čekala řada překážek, kterými si účastníci prošli, respektive proběhli, v co možná nejkratším čase. Tahání a stočení hadice, velice náročný hammer box s 80 ranami palice, tunel s 20kg zátěže, přemístění těžké figuríny na vzdálenost 60m, překonání bariéry, výstup po žebřících na lešení, spojení proudnice a velice náročný výstup na vrchol vyhlídkové věže katedrály. Vše pod bedlivým dohledem armády rozhodčích a hlasitou podporou vlastních fanoušků.
Akce to byla dosti zajímavá a všem závodníkům, bez ohledu na konečné umístění, mohu jen pogratulovat ke zdolání nástrah závodu.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace