8. 12. 2018 Plzeň Kraake (CZ), Sekhmet CZ), Stortregn (Švýcarsko), Attic (Německo), Valkyrja (Finsko), Archgoat (Finsko), Marduk (Švédsko)

Panzer Storm Fest vol. 11 – Plzeň 8.12.2018

Festival black a death metalových kapel

Sobotní plzeňský metalový svátek – Panzer Storm Fest 11, konaný v božkovské Hospodě Pod kopcem, jsem měl v plánu navštívit již delší dobu. Po domluvě s pořadateli z Parlament Clubu vše vyšlo a po 16. hodině jsem vstoupil do hudební arény. Týden před samotným festivalem bylo vyprodáno a tak se logicky nechalo čekat, že bude narváno. Světe div se, opravdu bylo a v průběhu večera se ukázalo, proč. Evropská smetánka black a death na jednom místě – toť obrovské lákadlo pro fanoušky i z okolních zemí. Nejsem příliš častým hostem podobných sešlostí, přesto jsem velice rád, že moje maličkost mohla být nepatrnou součástkou namazaného metalového stroje. Níže si dovolím několik slov ke kapelám včetně malých galerií aktérů sobotního mejdanu.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Kraake

CZ Ústí nad Labem / black metal / 2011

Hned první kapela nastavila laťku poměrně vysoko. Tematická oblečení, pomalovaná těla, pohár s krví a nabušená muzika udělaly své. Parket se zaplnil a zůstal tak po celý koncert.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Sekhmet

CZ Děčín / black punk / 2002

Také druhá dnešní skupina měla přídomek CZ. Ve svém setu dokázali udržet dav pod pódiem ve správné provozní teplotě.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Stortregn

Švýcarsko / blackened death metal / 2005

Jediná dnešní sestava, v jejímž středu působí charismatická zpěvačka předvádějící obdivuhodný výkon. A to nejen na jevišti, ale i její skok do kotle vyvolal vlnu spokojenosti rozjetého publika.

Attic

Německo / heavy metal / 2010

Svícny, oltář s atributy satanistických seancí a muzika jako řemen. Vysoký hlas zpěváka a pohyb na scéně jejich blok skvěle oživovaly.

Valkyrja

Švédsko / black metal / 2004

Švédský set měl v Božkově hlasitou odezvu. Chvílemi neproniknutelná mlha více zakrývala, nežli odhalovala a právě tento moment podtrhl hudební nářez opírající se do nás z beden.

Archgoat

Finsko / black metal / 1989

Opět obrácené kříže, šílející dav a nepřetržitý tok hutné muziky dominovaly vymezené době jejich vystoupení.

Marduk

Švédsko / black metal / 1990

Hvězda večera, na kterou si někteří fanoušci brousili zuby celý večer. V textech se odráží satanismus, narážky na církev či vytahují na denní světlo temné stíny lidské historie.
Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace