9. 3. 2019 Starý Smolivec Pilsen Queen tribute band, Duo Brouček

Oslava MDŽ trochu jinak 9.3.2019

Tradiční akce k MDŽ ve Starém Smolivci

Závěr kulturními akcemi nabitého týdne připadl na kulturák ve Starém Smolivci. Na Zámečku tu proběhla akce k Mezinárodnímu dni žen, na které nechyběla skvělá muzika, barmanská show, tradiční tematické soutěže a hudba k tanci.

Přivítání

V úvodu nás přivítal místostarosta obce Mladý Smolivec a poté bylo veškeré dění v režii moderátorky Veroniky Kubové, která představila obsluhující tým sestávající z mužské části obecního zastupitelstva a zahájila tak již 11. ročník tradičních mladosmoliveckých oslav.

Pilsen Queen tribute band

Plzeň / rock / 2007

V půl třetí sobotního odpoledne rozjela svůj set plzeňská revivalovka - Pilsen Queen tribute band. Oblíbené a všeobecně známé skladby britských originálů rezonovaly sálem a parket se pomalu, ale jistě zaplnil. Je pravda, že ne všechny přítomné ženy tento styl vyhledávají, přesto tu bylo mnoho těch, které muzika bavila a dokonce zpěváka Filipa Nováčka u některých skladeb doprovázeli.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Barmanská show

Technickou pauzu vyplnili tematické soutěže, poté již připravený stůl a gumové rohože dávaly tušit, co bude následovat. Mistr ve svém oboru - Martin Faifr reprezentuje Českou republiku na mezinárodních barmanských závodech, odkud si přiváží cenné trofeje. My měli tu možnost pozorovat jeho akrobatické kousky na vlastní oči. S úsměvem a jakoby samo sebou žongloval s lahvemi a nápojovými sklenkami, do kterých během představení dokázal míchat drinky. Navíc připravil jeden obří meganápoj, který si odnesla výherkyně jedné soutěže. Závěr představení nebyl koncem účasti Martina na starosmoliveckých oslavách – na improvizovaném barpultu míchal zájemcům nápoje do podvečerních hodin.

Předávání květin

Jaké by to bylo MDŽ bez květin? Nic takového se na mladosmolivecké akci dotované Obecním úřadem nedělo – každá žena či dívka bez rozdílu věku svojí kytičku dostala.

Taneční blok s kapelou Duo Brouček

Nálada s přibývajícím časem nabírala na obrátkách a není se co divit, že při prvních akordech pana Broučka nastal přesun od stolů na taneční parket. Známé skladby od českých i zahraničních interpretů rozvlnily přítomné, kteří kapelu sborově a nahlas doprovázeli. Oznámení o odjezdu svozového autobusu po poslední sérii přišlo jako blesk z čistého nebe. Ještě chvilka na parketě a poté většina hostů zamířila do vyhřátého autobusu, ve kterém si k dobré náladě cestující ještě zazpívali.
Oficiální report si můžete prohlédnout na webu obce Mladý Smolivec v Událostech.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace