7. 10. 2017 Hořovice Knedlifil, Shitstorm, Ravenlaw, Kovadlina, Amok, Valury, denervace

Onion Fest Hořovice 7. 10. 2017

Součástí velkého Cibulového jarmarku v Hořovicích je hudební festival Onion Fest

V sobotu jsme se vydali na další, námi dosud nenavštívenou obrovskou akci – Cibulový jarmark v Hořovicích. Přesněji řečeno, nešlo ani tak o jarmark samotný, který se rozprostíral takřka po celém městě, šlo o hudební festival, který je mnoho let nedílnou součástí „Cibuláku“. Už jenom projet Hořovicemi, najít místo k zaparkování a hlavně zjistit, kde se festík pořádá, toť byl vcelku nadlidský výkon. Nakonec se zadařilo a v zimních doplňcích jsem vyrazil na zteč hořovického parketu.
Sice nenápadný, přesto slušnou muzikou nabitý Onion Fest 2017 vítal před desátou ranní (opravdu dopoledne) první hosty. Trošku byly problémy s dozvučením, nakonec se povedlo a chvíli po 10. hodině nastoupila první kapela. Nutno podotknout, že všechny, až na poslední, byly hořovické a hrálo se na aparaturu skupiny Amok. Ještě poznámka k muzikantům - někteří si zahráli ve více kapelách.

Knedlofil

Hořovice / punk / 2015

Název, pro který jsem hledal příležitost k návštěvě jejich koncertu. Až dnes jsem si je mohl poslechnout v plné parádě. Punk znějící z pódia lákal kolemjdoucí a ještě nežli skončili, prostor na parkovišti u Tézy se slušně zaplnil.
Odkaz na Bandzone, kde si můžete poslechnout některé skladby je ZDE.

Shitstorm

Hořovice / metal / 2014

Muzika jako řemen, alespoň mne se moc líbila. V doprovodu svižných bicích, tří kytar plus basovky perfektně vyzněl variabilní hlas frontmana skupiny. Hororový oblek baskytaristy dodával výstupu na atraktivnosti a celé vystoupení jsem si parádně užil. Určitě se nebudu bránit návštěvě některého z budoucích koncertů této sehrané party.
Odkaz na Bandzone, kde si můžete poslechnout některé skladby je ZDE.

Ravenlaw

Hořovice / power – metal / 2007

Hudební show s ostrou muzikou. Klávesák oděný v chladném počasí jen do vestičky doprovázel kytarová sóla hrou na motorovou pilu. Na rozdíl od Debustrolů, nenastartovanou. Závěrečná scéna s medvědem byla jen pro silnější povahy, viděl jsem při ní i několik slziček u přítomných dětí. Přesto mohu říci, že jejich show měla šmrnc a celý koncert směřoval právě k vyvrcholení s medvědem.
Odkaz na Bandzone, kde si můžete poslechnout některé skladby je ZDE.

Kovadlina

Hořovice / metal – punk / 1995

Skupina tu má mnoho příznivců, což nebylo těžké poznat hned po jejich vstupu na jeviště. Škrabošky na očích s písmenem „Z“ uprostřed, houslemi doprovázené melodie poměrně tvrdé muziky. Zajímavá kombinace včetně hrdelního zpěvu. Během koncertu jsme trošku zmokli, naštěstí pršelo jen chvilku, přesto se o poznání ochladilo.
Odkaz na Bandzone, kde si můžete poslechnout některé skladby je ZDE.

Amok

Hořovice / death – metal / 1999

V tuto dobu se pódium, za podpory mnoha fanoušků, proměnilo v death – metalové peklo. Muzika má určitě pevné a zasloužené místo na hudební scéně, osobně však dávám přednost maličko jinému stylu. Přesto si kapela zaslouží palec nahoru za předvedený výkon.
Odkaz na Bandzone, kde si můžete poslechnout některé skladby je ZDE.

Valury

Hořovice / hardcore – punk / 2012

Styl této party je mi o poznání bližší. Představení v podání tří muzikantů lákala ke scéně čím dál více fanoušků. O tom, že měla tato sestava u přítomných slušný ohlas, svědčí divoké reje a pogování, nechyběly skoky z pódia, což bývá známka vygradování atmosféry.
Odkaz na Bandzone, kde si můžete poslechnout některé skladby je ZDE.

denervace

Praha / garage – big – beat / 2015

Rockové kapely, v jejichž středech si můžeme poslechnout od mikrofonu ženský hlas, patří k mým oblíbeným. Dnes to byla pouze tato pražská (jediná mimo hořovická) parta, jejichž vystoupení mělo energický náboj a opět jsem si ho užil do posledních taktů. Z pódia vyzařovala pohoda, klid a chuť si zahrát, komunikace s fanoušky naprosto bezproblémová.
Odkaz na Bandzone, kde si můžete poslechnout některé skladby je ZDE.

Poslední kapela dohrála, tanečnící dotančili, zvukaři začali balit a tak i my vyrazili k autu. Mohu říci, že během festu jsme poměrně prokřehli a tak zapnuté topení bylo příjemnou tečkou za celkem zajímavou přehlídkou hořovické muziky v podání hořovických kapel na scéně Onion Festu 2017.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace