31. 7. 2016 Nepomuk

Nepomucký trojúhelník 31. 7. 2016

Závody motocyklových veteránů na známém nepomuckém okruhu

V neděli dopoledne jsme se byli podívat na XXXV. ročník závodu historických motocyklů a sajdkár v městečku Nepomuk na Plzeňsku.
Nedělní ráno nás uvítalo „slzavým údolím“ – pršelo a pršelo. V tu dobu byla naše návštěva sportovní události s velikým otazníkem. Jít či nejít? Naštěstí se kolem 10 hodiny vyčasilo a my vyrazili. Pozdějším příchodem jsme o nic nepřišli. Jel se právě první závod nejslabší kubatury. Pořadatelé totiž dva starty z důvodu nepřízně počasí posunuli.
A teď něco málo k samotnému závodu. Vyleštěné, vyparáděné a hlavně nadupané stroje se tu na novém vlhkém asfaltě proháněli pro mne až nepochopitelně vysokou rychlostí. Doprovodné vozidlo mělo co dělat, aby s nimi alespoň z dálky drželo krok. Zajímavé bylo i podřazování některých veteránů do zatáček. Kdo řadil nohou, nebyl problém – klasika. Ale zvládat rychlý stroj jednou rukou, neboť druhou ručně řadil, to už vyžadovalo určitou zkušenost.
Na snímcích je zachycen zkušební start, kolečko pro diváky a následoval start ostrý, kdy jezdci již vytáčeli motory na plné otáčky. Bohužel jsme si na tuto část závodu museli chvilku počkat. Na trati se totiž objevily olejové skvrny, které se musely odstranit. Určitě to bylo v pořádku, bezpečnost startujících je priorita, o které nikdo nepochybuje. Jako naschvál začalo opět pršet a tak jsme pomalu vyrazili k domovu s příjemným pocitem hezky prožitého nedělního dopoledne.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace