21. 3. 2019 Plzeň Slepí Křováci, Kester Bayne se svojí skupinou

Múza 2019 – 4. postupové kolo 21.3.2019

Ve čtvrtém základním kole zahrály pouze 2 kapely

Ve čtvrtek proběhlo v Divadle Pod lampou další vyřazovací kolo hudební soutěže Múza 2019. Z avizovaných tří formací se omluvilo zlínské duo Markéta Vodičková & Filip Vítů. Zbylé skupiny zahrály na sto procent, byť si cestu do Lampy našlo jen málo hostů, kteří vystupující odměnili hlasitým potleskem.
Oficiální report si můžete prohlédnout na serveru Music Gate.cz.

Slepí Křováci

Frýdek-Místek / rock-crossover / 2000

Až z Frýdku-Místku přijela do Lampy zabojovat tato nadějná kapela. Muzikanti zahráli na výbornou, což se projevilo na hodnocení odborné poroty, která je poslala do finálových klání stejně tak, jako hlasování diváků. Nemohu se nezmínit o nevšedním hudebním nástroji didgeridoo pocházejícího z daleké Austrálie. Původně byl vyrobený z dutého kmene, je obsluhovaný silným dechem a jeho úkolem bylo přivolání deště. Dnes tu posloužil jako doplněk některých skladeb vystupující sestavy.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Kester Bayne se svojí skupinou

Druhým aktérem čtvrtečního večera se stal písničkář, muzikant a zpěvák Kester Bayne, který v doprovodu baskytary a bicích představil průřez vlastní tvorby. Na pódiu se objevil po dlouhých sedmi letech a bylo vidět, jak si koncert užívá. Za poslední song Blind Wonderman si vysloužil slova chvály od poroty, na postup to však nestačilo.

Vyhodnocení

Dnes se stal němým svědkem vyhodnocení klubový bar v patře Lampy. Vítězem v obou kategoriích se stala kapela Slepí Křováci, kteří neskrývali radost z dosaženého úspěchu. Losování o volné vstupenky do multižánrového klubu byla poslední věc, které jsme se tento večer zúčastnili.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace