19. 4. 2018 Plzeň Somethink, Pan Sysel a další, The Hows, Broken.45

Múza 2018 – 5. kolo 19. 4. 2018

Předposlední kolo výběrové soutěže amatérských kapel

Ve čtvrtek jsme se zajeli podívat do plzeňského Divadla Pod lampou, kde se konalo předposlední dílčí kolo hudební výběrové soutěže Múza 2018. Zprvu prázdný parket se ještě před nástupem první sestavy úspěšně zaplnil a dodal tak punc dnešnímu večeru.

Somethink

Plzeň / alternative rock / 2016???

Poměrně mladá parta si tu udělala slušné jméno. Určitě je známá u mnoha fanoušků, neboť jejich vystoupení bylo po každé skladbě odměňováno hlasitým potleskem. Se svižnou muzikou a anglickými texty se jistě v budoucnu neztratí.

Pan Sysel a další

Mnichovo Hradiště, Praha / alternativní rock / 2013

Na tuto kapelu jsem byl zvědavý - zajímavý název mi ležel v hlavě již delší dobu. Osobitý hudební styl a charizma zpěváka doprovázející některé písně na zavěšené perkuse si našel mnoho příznivců. České texty a výkon si zaslouženě odnesly hlasitý potlesk.
Výběr skladeb si můžete poslechnout na Bandzone.

The Hows

Plzeň / grunge, r´n´r, hard rock, alternative / ???

Ze zcela jiného soudku nás čekal další blok. Plzeňáci rozjeli krátký metalový koncert na plný plyn a dokázali oslovit jak obecenstvo, tak porotu. Za mne určitě palec nahoru a myslím si, že se v budoucnu ještě někde potkáme.

Broken.45

Plzeň / rock, metal / 2011

Tato parta byla jediná z dnešního kvarteta, kterou jsme měli v minulosti možnost navštívit. Opět slova chvály za emotivní přednes některých skladeb a za styl, který měl v Lampě skvělou odezvu.
Výběr skladeb si můžete poslechnout na Bandzone.

Vyhlášení

Chviličku po odehrání poslední skupiny pořadatelé vylosovali jednoho z diváků, který se stal majitelem volné vstupenky na jakýkoliv koncert Pod lampou. Poté následovalo celkové vyhlášení vítězů 5. kola Múzy 2018. V divácké soutěži obsadila první místo kapela Somethink a jedničkou u poroty se stala plzeňská skupina The Hows.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace