21. 9. 2019 Rokycany Důležitá in Formace, Nízká úroveň, Strakator, Jet8, Kohout plaší smrt, Nástroj snahy, BT´n´J, Lister

Multižánrový fest U Pardála v Rokycanech 21.9.2019

Setkání pod rokycanskou věží – stage U Pardála

Celovíkendová akce na rokycanském náměstí – Setkání pod rokycanskou věží nabídla zájemcům tři stage. My jsme si vybrali právě tu u známé bigbítové hospůdky, kde jsme se již v minulosti měli možnost vyskytnout. Pódium velice malých rozměrů stejně tak jako parket, přesto se tu parádní atmosféra přelévala mezi neviditelnou hranicí scény a kotle jako mohutné příbojové vlny.
Oficiální report s textem od Míči si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.
Dodatečně (28.9.2019) přidávám odkaz na Hudební knihovnu.cz se třetím reportem.

Důležitá in Formace

Rokycany / punk-rock / od 2017 v současné sestavě

Parta si na domácí půdě vedla na výbornou a početné publikum dokázalo muzikanty při Opušťáku, posledním klipu Sorry, Panu Josefovi… hlasitě podporovat. V závěru si s kapelou zazpívala jako host Míča, která se u Punkové pohádky na posledním albu Kocourkov podílela svým vokálem.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portálu Bandzone.cz.

Nízká úroveň

Rokycany / punk / 2013

Další rokycanská skupina s mnoha prvky skáčka rozpohybovala první řady. Album Jsme zkrátka jiný (2017) si neustále získává nové posluchače a my si tu z něho poslechli Tesco punk, Ozubený kola, Protektorát, Černobílý srdce
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portálu Bandzone.cz.

Strakator

Rokycany / hard-core / 2018

Příznivci hutné muziky zaplnili parket při stejnojmenné skladbě Strakator a mnoha dalších, valících se na nás z beden – Jára nekaká, Lovesong, Měsíc, Králík na víně… Emotivní přednes a české texty jsou velkou devizou začínající skupiny.

Jet8

Praha / ska-hardcore / 2005

Kapela se od vzniku 2005 prezentuje ostrou muzikou, skáčkovým rytmem a anglickými texty. K poslednímu albu Music Industry Sucks (2015) vyjeli na evropské turné, letos (2019) natočili klip Down and Out a v současnosti připravují vydání 4. alba v lednu 2020.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portálu Bandzone.cz.

Kohout plaší smrt

Liberec / crossover / 1996

Již několikrát jsme si je chtěli poslechnout na živo, pokaždé to nějak nevyšlo. Až dnes. Mohu říci, že zvěsti o jejich vystoupeních nelhaly a my si set se skladbami Sportovec, Vstávej, Ztracená generace, Sněhulák, Tučňák... ze tří vydaných titulů náležitě užili. V loňském roce pustili klip V rámci dobra, který má téměř 25 000 zhlédnutí.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portálu Bandzone.cz.

Nástroj snahy

Příbram / rock / 1993???

Příbramští se dostavili v plné palbě, což samo o sobě znamenalo přeplněné pódium. Přesto se tu dokázali poskládat a výživný set určitě za to stál. Songy Lemur, Jaro 96, Volaj… nás provedly až k vyvolávanému přídavku Čůčo.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portálu Bandzone.cz.

BT´n´J

Klatovy / funk-rap / 2004

Zcela odlišný styl, přesto hlasitě odměňovaný skandujícím publikem. V podání dvou zpěváků a jejich slovních doprovodů skladeb Ty Taky, Šumava, Na posedu, Každého to baví… mělo představení šťávu a určitě si tu muzikanti rozšířili fanouškovskou základnu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portálu Bandzone.cz.

Lister

Plzeň / electronica-power / 2012

Plzeňáci si s sebou přivezli playlist z alba Yksi vydaného v letošním roce a pokřtěného na klubových prknech Pod Lampou. Propracovaná hutná muzika u Poupátka, Potní chýše, Poslední bitvy..., video scény na pozadí stage a emocemi okořeněný projev hlavních protagonistů slavili U Pardála úspěch.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portálu Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace