28. 6. 2019 Nepomuk Kabát revival Plzeň, Jarek Filgas, Andílci Plzeň

Mitva Team versus Sigi Team v Nepomuku 28.6.2019

Benefiční fotbalové utkání Martina Mitvy Lukeše

Páteční odpoledne patřilo v Nepomuku jednoznačně fotbalovým nadšencům a každému, kdo se rád pobaví. Na udržovaném hřišti zorganizoval Martin Lukeš, kterému v jeho okolí neřekne nikdo jinak nežli Mitva, benefiční fotbalové střetnutí s bohatým doprovodným programem. Kromě hlavního bodu programu s „kulatým nesmyslem“ si hosté užili hudební produkce několika účinkujících, dražbu sportovních artefaktů a závěrečnou losovačku o hodnotné ceny, kterým dominoval zájezd do Řecka.

Zahájení

Benefiční odpoledne bylo odstartováno úderem 16. hodiny. Moderátor Ivo Smitka přivítal neustále přicházející návštěvníky a představil program, který pořadatelé striktně časově dodržovali. Pod hlavní tribunou byla vystavená tombola, ve které se nacházely praktičtí pomocníci do domácnosti od firmy Leifheit. Tahákem samozřejmě byly volné vstupenky na koncerty či poukazy na nákupy v obchodech jednotlivých sponzorů, jako rarita vynikala živá ovce kamerunská, naštěstí ještě na pastvě u majitele. Třešínku na dortu představovala hlavní cena – letecký zájezd do Řecka.
Ještě bych zmínil atrakce pro ty nejmenší umístěné ve sportovním areálu u školy. Děti si tu mohly vyzkoušet vše, co jim pořadatelé připravili.

Mažoretky

Vystoupení mažoretek jako první bod dlouhého programu sklidilo zasloužený potlesk. S bravurou a jakoby samo sebou dokázala děvčata ovládat hůlky a zároveň rozdávat úsměvy na všechny strany.

Koncert kapely Kabát revival Plzeň

Hosté v příjemném chládku hlavní tribuny, muzikanti v pekelné výhni na trávníku. Tak nějak byly rozdány karty prvního hudebního setu. Přes úmorné vedro dokázala skupina jet na plný plyn a propocená trika svědčila o nadlidském úsilí předvést to nejlepší ze svého playlistu. Vypalovačky od známých originálů se u publika setkávaly s hlasitou odezvou a tak přišel na pořad dne i přídavek.

Jarek Filgas a příprava fotbalistů

Rockový fajnšmekři jistě poznali Jarka Filgase ještě před jeho vystoupením. Zpěvák, v jehož hudebním životě se objevují kapely Argema či Premiér, předvedl sólo vystoupení před zaplněnými ochozy. Milosrdný stín alespoň částečně ulevil teplotnímu masakru a od Jarka jsme si poslechli známé pecky hrající se na rockových rádiích takřka každodenně. V průběhu koncertu nastupovali hráči na trávník a pomalu se uváděli do provozní teploty před zápasem.

Andílci Plzeň

Změna rytmu přišla s nástupem pěveckého sboru Andílci Plzeň pod vedením Lucie Jabůrkové. Dnes se tu představila jen část takřka šedesátičlenného souboru, který je známý z vystupování po bocích hvězd české hudební scény. V tuto dobu se na travnatou plochu dostali snad již všichni účastníci fotbalového mače včetně mladých hráčů, figurujících dnes jako doprovody slavných jmen.

Přílet vrtulníku s hlavními aktéry

Velkým lákadlem spousty přítomných byl avizovaný přílet kapitánů týmů vrtulníkem dosednuvšího přímo na hrací plochu. Trošku problémů způsobila automobilová navigace Horsta Siegla, která jej zavedla do zcela jiného Nepomuku. Pořadatelé nezazmatkovali. Sice v prvním přistání nevystoupili kapitáni, ale maskot pražské fotbalové Sparty, který sklízel hlasitý potlesk při každém roztleskání publika. Na otočku se letecký taxík vrátil a za ovací tribuny z něho vyskočili kapitáni obou mužstev – Martin Mitva Lukeš a Horst Siegl, doprovázeni starostou města Nepomuk. Kapitáni diváky pozdravili a několik slov starosty s přáním příjemné zábavy bylo předvěstí sportovního klání.

Těsně před zápasem

Ještě před samotným duelem proběhlo nezbytné fotografování, poté se slavnostního výkopu ujal Martinův otec, který tak odstartoval sportovní část odpoledne.

První poločas

Oficiální výkop nemohl vzít na bedra nikdo jiný, nežli Mitva a šikovnou přihrávkou dal podnět k premiérovému útoku. Snahou jít za míčem a dohráváním osobních soubojů se dostali domácí k šanci, kterou hned v úvodu otevřeli skóre. Poté přišla sprcha a Sigi Team plný hvězd přetáhl vedení na svou stranu. Polovina utkání skončila 2:3, celkem nerozhodující poměr.

Dražba sportovních artefaktů

Benefiční akce všeobecně znamená, že výtěžek nebo jeho část je věnována na dobročinnost. V dnešním případě se konala dražba fotbalového míče s podpisy všech hráčů nepomuckého mače, hokejového dresu číslo 17 se jménem Hlinka a dresu Sigi Teamu opět podepsaný sportovními účastníky. Výtěžek pak byl předán neúnavnému fotbalovému fanouškovi Jakubu Tomanovi, který nevynechal žádný zápas zde se konající, byť je upoután na invalidní vozík. Velké sportovní srdce bylo odměněno přímo z rukou legend naší kopané.

Druhý poločas

Po přestávkový stav 2:3 netrval dlouho. Jak hosté přidávali góly, tak domácí neustále dotahovali a výsledek před závěrečným hvizdem nebyl v žádném případě jistý. Navíc padly žluté karty a dočkali jsme se i penalty. A kdo jiný by mohl být exekutor, nežli Tonda Panenka s pověstným číslem 8 na dresu? Hezké akce tu předvedl i sympatický Láďa Vízek, který se blýskl povedeným gólem. Čas pro Mitva Team neúprosně ubíhal až těsně před oficiální ukončení souboje.

Rozloučení s fotbalem Martina Mitvy Lukeše a dohrání zápasu

Ochod do fotbalového důchodu předvedl v reálu přímo na zeleném trávníku kapitán domácích. Synové tátu posadili do houpacího křesla, sundali kopačky a nasadili pravé důchodcovské pantofle. Jako náhrada za kapitána na ploše zaskočili hned tři hráči v bílém s desítkou zdobící jejich záda. Věta – Ne často se stane, aby se v jednom mužstvu při zápase objevili na hřišti tři hráči se stejným číslem, měla opodstatnění. Nejmladší desítka symbolicky vstřelila těsně před píšťalkou vyrovnávající gól a hráči se tak rozešli s vyrovnaným skórem 6:6. Paráda a palec nahoru za předvedené výkony.

Tombola, autogramiáda a selfíčka

Závěr kulturního odpoledne vyvrcholil losováním tomboly. Lístky s čísly byly postupně vytahovány z osudí a výherci si ceny vzápětí z centra dění odnášeli. Nechybí foto se šťastnou výherkyní leteckého zájezdu do Řecka, dokonce se přihlásil výherce ovce kamerunské. Přeji mnoho chovatelských úspěchů. O ceny, které zůstaly na místě bez nového majitele, se strhl dostihový závod těch nejmladších. Jako vždy, vítěz bere a tak to dopadlo i dnes. Předáním poslední výhry bylo odpoledne oficiálně ukončeno a za sebe mohu říci – skvělá akce podpořená početným publikem a zápalem jednotlivých účinkujících.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace