24. 2. 2018 Hořovice Goat Cult, Kovadlina, Ravenlaw, Shitstorm, Valury, Murder Inc., Knedlofil

Metalový Region Fest 2018

Parádní festival tvrdé muziky v hořovickém Klubu Labe

V sobotu jsme při našem putování po bigbítech českých zavítali do Hořovic, kde se v Klubu Labe konal tradiční festival regionální muziky. Návštěva pro nás byla premiérová, o to více jsem byl zvědavý na nové prostředí. Dnes mohu volit jen slova chvály jak na Labe samotné, tak na výběr kapel zde vystupujících. Bar s milou obsluhou, připravený sál a pohodoví pořadatelé skvěle doplňovali koncertní atmosféru.
Organizátoři na letošek pozvali 7 kapel, povětšinou metalových vypalovaček. Pro nás veliké lákadlo a ani maličko nelituji naší účasti. Jen mě trošku zklamalo osvětlení scény. Dle na pevno instalovaných světelných ramp bych očekával živější a barevnější pódium, určitě by si to muzikanti za své nasazení zasloužili. Plusové body jsou určitě v početné návštěvnosti a dodržování časového rozpisu jednotlivých vystoupení. Na mnoha podobných akcích je to dosti velký problém.
Pro názornost připojím k jednotlivým skupinám odkazy na portál Bandzone, kde si budete moci poslechnout výběr z jejich repertoáru. Musím upozornit, že žádná reprodukce nedokáže nahradit živé vystoupení, což u tohoto žánru platí dvojnásob!
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním portále Music Gate.

Goat Cult

Žebrák / death - metal / 2015

Nástup této, pro nás dosud nepoznané, party jasně ukázal, kterým směrem se večer bude ubírat. Kapela se po třech letech vrátila na místo svého prvního koncertu a hutným vystoupením, plným vrtulí, házení vlasy a kontaktem s fanoušky rozjela hořovický mejdan na plné pecky. Hned úvodní skladby dostávaly kotel do varu, což jsem poznal již při druhém songu, po kterém bylo nutno vyčistit fotoaparát od první pivní sprchy.
Odkaz na hudební server Bandzone

Kovadlina

Hořovice / metal – punk / 1995

Skupinu jsme měli možnost zažít již vloni na venkovním pódiu. Zde opět nezklamali a tvrdost hudby podbarvená ledovými tóny houslí byla pastva ušním bubínkům. V závěru jejich setu pozval zpěvák fanoušky na Onion Fest 2018, kde Kovadlina pokřtí první album.
Odkaz na hudební server Bandzone

Ravenlaw

Hořovice / power – metal / 2007

Ani tato partička pro nás nebyla novinkou a právě proto jsem se na melodický a parádně podaný metal těšil. Bohužel, angličtina je pro mne nepřekonatelná bariéra, přesto se mi koncert jako celek líbil. Nasazený výkon burcoval fanoušky k divokým tancům, nechyběla ostrá mlýnice strhující do středu vše, co jí stálo v cestě.
Odkaz na hudební server Bandzone

Shitstorm

Hořovice / metal / 2014

Formaci kolem kytaristy a zpěváka Mikeše jsme již několikrát na koncertech potkali. Muzika sálající z pódia a publikum ovládající některé songy představovaly silný zážitek vybízející k dalším návštěvám podobných akcí. Nevynechám basákův krvavý kostým s maskou ve stylu Faty Morgany, který skvěle doplňoval živé vystoupení.
Odkaz na hudební server Bandzone

Valury

Hořovice / hardcore – punk / 2012

Opět jen slova chvály. Shodou okolností jsme na nich byli minulý víkend, kdy si střihli dvojkoncert s Debustrolem. Jejich „sekaný“ metal má mnoho příznivců a skladby se zapamatovatelnými texty bylo slyšet jak v kotli, tak v pozadí sálu. Navíc Richard sponzoroval prvních sto piv a byl u losování vstupenek na dva tvrďácké festivaly - Czech Death Fest a Brutal Assault.
Odkaz na hudební server Bandzone

Murder Inc.

Berounsko / thrash - metal / 2011

Pro nás novinka a mohu říci, že i překvapení. Na thrashové akce tak často nejezdíme, přesto u mne kapela zabodovala. Parádní výkon, neustálý pohyb, létající vlasy, vrtule, všude přítomná mlha a české texty. Je sice pravda, že povětšinou člověk vnímá koncert jako celek a slova jsou druhotná, popřípadě si mnohé domýšlí, ale i tak je čeština na playlistu pro mne ten správný jazyk. Ještě přidám, že kapela bude v březnu 2018 křtít nové CD v klubu Metro Beroun.
Odkaz na hudební server Bandzone

Knedlofil

Hořovice / punk / 2015

Loňského roku (2017) v tuto dobu jsem ještě neměl tušení, že skupina s takovým názvem vůbec existuje. Dnes, po návštěvě několika jejich koncertů, mohu říci, že se kapela nese na vlně směrem vzhůru. Možná je to obohacením o zpěvačku, která dodává vystoupení šmrnc, ale určitě v tom budou hodiny dřiny ve zkušebnách při pilovaní repertoáru. Jejich blok měl velice hlučnou atmosféru v podání početných fanoušků, kteří vydrželi do těchto pozdních nočních hodin. I toto byl důkaz oblíbenosti punkových Knedlofilů v publiku napříč všemi prezentovanými žánry.
Odkaz na hudební server Bandzone

Co na závěr? Veliké poděkování všem, kteří se byť jen troškou zasloužili o bezproblémový a hudbou nabitý večer. Jsem rád, že i my jsme měli tu možnost být nepatrnou součástí velkého festivalového stroje s názvem Region Fest 2018 Hořovice.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace