16. 9. 2017 Měcholupy

Měchpijáda - odpolední soutěže 16. 9. 2017

Jak se žije na statku aneb Měchpijáda konaná v Měcholupech na návsi

V sobotu jsme se byli s Ilonkou podívat na zajímavé akci v Měcholupech u Nepomuka, kde byl ve 12 hodin odstartován 7. ročník sportovního dne s názvem Měchpijáda 2017 zakončený rockovým koncertem.

Příprava

V době našeho příjezdu probíhaly finální přípravy na upraveném prostranství v srdci obce. Milan a Simona Růžičkových tu s pořadateli pro závodníky rozmístili netradiční disciplíny, které po celé odpoledne prověřovali odolnost soutěžících. Ti se přihlašovali jako týmy, ve kterých se nerozlišoval věk ani pohlaví. Zde si dovolím vyjmenovat záludnosti měcholupské trati: chyť si svoje kuře, skok přes plot pro pírko, obléknutí a úprk na WC s nutností poznat a předvést zvíře z obrázku, hod vidlemi na cíl, dojení krávy Jitky, nakládání a vožení „hnoje“ na kolečku, hledání jehly v kupce sena, válení pneumatik přes slalom, míchání těsta a pletení housky, trhání ovoce, stříhání vlny, navádění „nevidoucích“ členů týmu do cíle. Jednou větou lze popsat – vyzkoušejte si vše, s čím se na statku můžete potkat. Součástí akce byla i malá výstava zemědělské techniky v horní části závodiště.

Soutěžení

Z veškerého dění byl cítit duch velkých olympijských her, což potvrzovala pochodeň štafetově předávaná členy loňského vítězného družstva a zapálení Měchpijádního ohně. Salva z pušky vše stvrdila a soutěžící začali zdolávat první stanoviště. Výsledky se zapisovaly pod bedlivým dohledem pořadatelů a v závěru Milan Růžička vše sečetl, vyhodnotil a určil pořadí.

Vyhodnocení

V letošním závodě neobhájilo vítězství mužstvo z loňského roku, o to větší radost měl tým pyšnící se zlatým místem. Během vyhlašování byli odměněni všichni přihlášení, za což organizátoři sklidili zasloužený potlesk. Jsem rád, že jsme se mohli perfektně připravené akce zúčastnit, byť jen jako přihlížející. Tak ještě na závěr – sláva vítězům, čest poraženým!

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace