8. 6. 2019 Měcholupy Kohn Rock, Sifon Jam Session, Sifon s Václavem Šelmátem, Khargados

Měcholupy – rockový Růžafest 8.6.2019

První ročník hudebního festivalu.

V sobotu, po odpoledni stráveném v Řesanicích, jsme se zajeli podívat do Měcholup u Nepomuka. V příjemném prostředí dřevěné pergoly na návsi a ve společnosti pohodových měcholupských pořadatelů jsme si užili večer plný skvělé muziky. Bigbítová atmosféra nás provázela od úvodních akordů Khon Rocku po závěrečné tóny Khargadosu a mohu říci, že festival se zařadil mezi úspěšné venkovní akce, kterých jsme měli možnost se zúčastnit. Kromě dobrého zvuku připravili organizátoři i bohaté občerstvení, ze kterého bylo velice těžké něco nechutnat.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Kohn Rock

Plzeň / rock / 2011

Kapelu jsme měli možnost několikrát potkat na našich toulkách po rockových dýcháncích. Pokaždé jeli na plný plyn za doprovodu početného fans a skladby v podání Tomáše Navrátila měly úspěch všemi generacemi.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Sifon Jam Session

Promíchaná sestava Sifonů s Václavem Šelmátem a kapely Kohn Rock byla pro mne velkým lákadlem večera. Již jsem o nich slyšel z vystoupení v Blovicích. Tam se představení mimořádně povedlo a dnes mohu říci, že i v Měcholupech mělo co nabídnout. Do detailu vymazlené tři kytary v některých skladbách, oba Růžičkové u jedněch kláves, Roman Heiný s basou a nadupaná dvojšlapka Pepíka Procházky – jedním slovem paráda. Určitě je to muzika, která se líbila snad každému, kdo si na Růžafest našel cestu.

Ohňová show

Smíšená formace dohrála a pořadatelé v tuto chvíli pozvali přítomné na prostranství poblíž pergoly. Na travnatém podkladu tu proběhla oslnivá ohňová show. Při pohledu na předvádějící dvojici nemohly nevytanout v mysli vzpomínky na pohádky či dobrodružné filmy s draky a podobnými příšerami chrlícími oheň na všechny strany.

Sifon s Václavem Šelmátem

Plzeň / rock /

Mnozí fandové této plzeňské legendy vědí, že kmenový basák Tonda Mašíček nemůže s kapelou v současnosti vystupovat. Jako alternista s ostřílenou partou hraje Roman Heiný. Mezi Václava a Petra Kostku velice dobře zapadl a určitě si vyhoví s klávesákem Milanem i bicmanem Pepou.
 

Khargados

Nové Mitrovice / rock / 2015

Mladí rockeři si upevňují pozici v tomto hudebním žánru i daleko za hranicemi okresu. Jejich koncerty mají šťávu, při některých skladbách bubeník Zdenda Vyleta předvádí neuvěřitelné kousky. Chuť hrát z pódia přímo sálá a určitě zanechali zřetelný otisk i v Mostě, kde před nedávnem zahráli. V současnosti hledají do svého středu basáka, který by je silnými strunami posunul o kousek dál.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace