21. 12. 2018 Plzeň Celebration

Maturitní ples 4.E, ISŠŽIV 21.12.2018

Slavnostní ples v Parkhotelu Plzeň

Tento páteční večer jsme vyměnili rockový koncert za pozvání Miri Kokoškové na maturitní ples Integrované střední školy živnostenské, který se konal v Parkhotelu Plzeň na Borech. Pro nás celkem neznámé prostředí v hotelu, který se může pyšnit reprezentativním exteriérem i interiérem. Dobrá volba, pochvala.
Sál se rychle zaplňoval a v době startu večírku bylo takřka vše obsazeno příbuznými do několika kolen, přáteli a v neposlední řadě učiteli či spolužáky z nižších ročníků. Celou akci pečlivě dokumentoval tým profesionálních fotografů a kameramanů, takže níže uvedené galerie jsou pouhým doplňkem oficiálních nahrávek.

Předtančení

Jak si mnozí z nás zažili na vlastní kůži, po úvodním přivítání – v tomto případě moderátorem Jirkou Pelnářem, bývá na programu předtančení. Ani dnes jsme o tuto nedílnou součást nebyli ochuzeni. Studenti 4.E ISŠŽIV z plzeňské Škroupovy ulice nacvičili blok na téma 90. léta. Dle potlesku publika a spokojených úsměvů samotných aktérů mohu potvrdit, že předtančení mělo úspěch odměněný hlasitými ovacemi.

Zábava – poprvé

Mezičas k dalšímu bodu vyplnila kapela Celebration skladbami z českých i světových pódií. Jen podotknu, že u mikrofonu předvedl své umění Miloš Novotný, mnohým známý jako bývalý zpěvák zakázanÝho ovoce. Parket se utěšeně zaplnil a večírek se rozjel tím správným směrem.

Světelná show

Pro obecenstvo připravila pořádající 4.E v těchto chvílích světelné představení skupiny Hellfire. Jak trefně okomentoval jejich vystoupení Jirka Pelnář – členové dokázali spojit tanec, bojová umění a světelnou show na jedničku.

Příprava ke stužkování

Těsně před středobodem plesu byly nutné malé úpravy. Balónková slavobrána a slavnostní červený koberec, nechyběly růžičky, šerpy a sklenky na přípitek skryté pod deštníkem. Většina z vás asi tuší, proč bylo toto opatření nutné – mince na budoucí maturanty pršely ze všech stran.

Stužkování

Nechá se říci, že teď nastala nejdůležitější chvilka vyvolených ze 4.E. Průchod slavobránou s doprovodem po červeném koberci a šerpa přes rameno jasně odlišovaly čtvrťáky od hostů. Moderátorem oznamovaná jména s krátkou charakteristikou měla mezi přítomnými ohromný ohlas a mince i vyšších nominálních hodnot jakoby na parket pršely. Snímky od profesionálů budou jistě hezkou vzpomínkou na toto slavnostní dění. Skupinová fotografie a poté přišel na řadu úklid. Košťata kmitala po podlaze, nádoby na drobné se chvályhodně plnily a tak zbýval pouze sbalit koberec, k čemuž nakonec také došlo.

Sólo pro učitele a rodiče – poprvé

Nablýskaný parket zbavený všech mincí již čekal na sólo s učiteli. Jednotlivé páry kroužily sálem pod bedlivými pohledy přítomných.

Žádost o ruku

Neplánovaně jsme se stali svědky romantické zápletky. V přímém přenosu jsme přihlíželi žádosti o ruku jedné z budoucích maturantek. Nebudu vás dlouho napínat – žádosti bylo vyslyšeno a sólo předmanželského páru ukázalo světu, že se nejedná o žert.

Sólo pro učitele a rodiče – podruhé

Romantická vsuvka byla za námi a ti, kteří dokázali pozvánkami Parkhotel zaplnit, pokračovali v párových tancích s učiteli, potažmo s rodiči. K nim se postupně přidávali i hosté a pohodová atmosféra z parketu přímo sálala.

Poděkování třídy

V již trošku pokročilejší době se k mikrofonům postavili zástupci třídy a s připraveným, později improvizovaným poděkováním a pozvali na pódium třídní učitelku s paní ředitelkou. Za potlesku na otevřené scéně jim studenti předali pugety nádherných květin. Překvapením pro 4.E pak byly drobné dárky, které si pro ně třídní učitelka připravila a přímo z jeviště je pak předávala. Tato část megapárty nemohla skončit jinak, nežli tancem za doprovodu Celebration.

Barmanská show

Vypilovaný program se přehoupl do druhé poloviny představením mistra ve svém oboru – barmana Martina Pfeifera. S ladností a jakoby samozřejmostí žongloval s lahvemi a sklenicemi, přičemž k tomu dokázal míchat drink. V každém případě vydařená show, která vyvrcholila potemnělým sálem při akrobatistických kouscích se zapálenými lahvemi. Paráda a palec nahoru.

Dražba drinku

Namíchaný alkoholický drink nemohl snad skončit lépe, nežli ve veřejné dražbě. Moderátor začal s vyvolávací cenou 500,- s příhozem 100 Kč. Netrvalo dlouho a částka se několika násobně zvýšila. Přesná cifra není důležitá, důležité je, že výtěžek skončil vedle plných kyblíků s drobnými ze stužkové. Hrdí výherci si vydražený nápoj odnesli a pevně věřím, že ho i ve zdraví užili.

Zábava – podruhé

Do půlnoci zbývalo jen několik desítek minut, které si hosté a hlavně oslavenci užívali mírou vrchovatou jak u barů, tak na parketě. Plný prostor pod scénou byl odměnou kapele za předvedený výkon sklízející zasloužený potlesk po každé skladbě.

Půlnoční překvapení

Půlnoc – hodina duchů, zde v Parkhotelu nesla název Půlnoční překvapení. Asi nikoho neudivilo, že bylo něco podobného v plánu. Údivy a hlasitý aplaus však sklidilo studentské představení samotné - originální oblečení a rej ve stylu předtanečního setu s plnohodnotným přídavkem. Bylo nádherné pozorovat, jak si aktéři svůj večer užívají a energie z nich vyzařující vytahovala od stolů i méně aktivní přihlížející. Parádní symbióza s finálovou skupinovou fotografií podtrhla závěrečné dějství maturitního plesu.

Zábava – potřetí

Jak jsem již výše zmínil, jednotlivé programové body byly vyčerpané a parket se tak otevřel k volné zábavě. Je pravda, že někteří hosté se chystali k odchodu, přesto se pod jevištěm tančilo a párty tak mělo důstojnou společenskou tečku. Jistě si jí současní čtvrťáci zaslouží nejen za přípravu, organizaci či nápady, ale hlavně za elán, se kterým se tohoto úkolu zhostili. Tak ještě jednou děkujeme za pozvání a všem budoucím maturantům držíme palce při nadcházející zkoušce z dospělosti.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace