30. 4. 2018 Dožice

Májka v Dožicích 30. 4. 2018

Celorepubliková tradice se dodržuje i v Dožicích

V pondělí jsme se velice rádi zúčastnili tradičního stavění májky a pálení čarodějnic v Dožicích. Akce proběhla na louce za hospodou, z čehož zákonitě vyplývá spokojenost s občerstvením šenkýřů hospůdky U Simči při časově náročném celonočním hlídání.
Letos počasí přálo, což se odrazilo na počtu přítomných již v odpoledních hodinách, kdy byla májka za pomoci nakladače postavena na to správné místo. Ještě před setměním členové místního SDH podpálili připravenou haldu klestí a dřeva, kterému předcházelo bezpečnostní pokropení okolí velkého ohně a přilehlé budovy bývalé školy vodou z nedalekého potoka.
Večer se nesl ve znamení opékání vuřtů, párků a podobných, ohněm zpracovatelných dobrot. Mnozí z nás se pak připravovali na noční „vartu“, která se musela protáhnout do ranních hodin. V loňském roce poznamenaném špatným počasím se tak nestalo - májka 2017 usychala, bohužel, celý rok naležato díky neznámým a hlavně nevítaným vetřelcům z okolí.
Parádní kolektivní akce ve společnosti pohodových lidí pro nás končila před pátou ráno, kdy jsme se s několika vytrvalci rozloučili a od hřejivého ohýnku odešli naspat alespoň několik hodin.
Další galerii si můžete prohlédnout na oficiálním webu Mladého Smolivce v Událostech.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace