4. 5. 2019 Rokycany Khargados, Tanker

Koncert U Pardála 4.5.2019

Rockový večer v rokycanském klubu

V sobotu večer jsme se vydali objevovat nová bigbítová místa v našem kraji. O hospůdce U Pardála v Rokycanech se pějí chvály od punkerů, rockerů i metalistů, což naši zvědavost náležitě zvyšovalo. Několikrát nám návštěva klubu nevyšla, až teď a mohu potvrdit, pověsti nelhaly. Příjemné prostředí, bigbítové obecenstvo, příjemná obsluha a povedený výběr kapel do sebe parádně zapadly. Dokonce jsme tu potkali pár známých z několika rockových skupin, čímž stoupl bonus tohoto místa o desítky procent.
Oficiální report je jako obvykle k nahlédnutí na hudebním portále Music Gate.cz.

Khargados

Nové Mitrovice / rock / 2015

Sympatická formace, jejíž písmena seskládána v názvu mají přesný význam - Kapela Hráčů A Rockových Gentlemanů Autorizující Dílo Okolního Světa. A jako rockový gentlemani předváděli věci na hranici sebeobětování. Bicman Zdeny Vyleta jel jako o život, zpěvák Honza Němeček vytahoval skladby na tu správnou úroveň. Nemohu vynechat zpívajícího Honzu Růžičku u kláves či nabroušené kytary Ondry Bendy a Honzy Klášterky. Celkově se kapela U Pardála předvedla ve velice dobrém světle a jistě si tu našla řadu nových fanoušků. Škoda jen basové kytary, jejíž absence v některých kouscích byla dosti znát.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Tanker

Západní čechy / hard rock, 2017

Návštěva jejich koncertu byla dnes pro nás premiérová. O to více se mi výkon a nasazení muzikantů líbilo. Na to, že hrají teprve od 2017, dokázali svůj blok rozjet ve velkém stylu. Skupina nebyla U Pardála neznámou veličinou, o čemž svědčil plný parket a výlet zpěváka Daniela mezi nejvěrnější. Na snímcích jste jistě u kytary poznali Honzu Klášterku z Khargadosu a rád bych vyzdvihl zpívajícího bicmana Bohumila, který svým náčiním hnal zbytek kapely neustále vpřed. Za mne určitě parádní show a palec nahoru. Pevně věřím, že jsme se dnes nepotkali naposledy.
 

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace