6. 10. 2017 Plzeň Stars Are So Far, Curlies, ATD

Klub Buena Vista v Plzni 6. 10. 2017

V plzeňském klubu si dali dostaveníčmo tři kapely, které vyráží na společné tour

Na pátek večer jsem se nechal přemluvit k návštěvě plzeňského hudebního klubu. Dosud jsem se akcím v Plzni vyhýbal, ale termín trošku hořel a tak byla v pátek premiéra. Na klubové scéně se tu představily skupiny Curlies, ATD a na místo plánované Civilní obrany zaskočila parta Stars Are So Far. Již z názvů je patrné, že hudební styl se nesl v punkovém duchu, což ani za mák nevadilo a byl jsem dosti zvědavý, jak to tu vlastně chodí. Čekalo mne velice příjemné překvapení, a to jak prostředím, tak pohodovými lidmi. Veliké plus u mne má zvuk, naprosto parádní. Pouze cesta po koncertu k zaparkovanému autu byla stezka odvahy, ale nakonec jsme jí ustály a v pořádku dorazili domů.

Stars Are So Far

Strašice / pop – punk / (2008 jako Los Pedofilos) 2012

Byť poměrně mladá parta má za sebou ocenění v soutěži studentských kapel a v roce 2015 vyhrála soutěž „Kapeláž 2015“. V současnosti museli řešit post bubeníka a z předvedeného výkonu lze usoudit, že se jim personální změna zdařila. Údělu rozjezdové skupiny se zhostili na výbornou a připravili tak půdu dalším učinkujícím.

Curlies

Praha / punk – rock (cirkus-punk) / 2011

Skupina ve svém představení přesně dodržela to, co se skví v podnadpisku – cirkus punk. Kdo měl možnost tuhle partu zažít na živo, určitě ví, co to znamená. Velice netradiční nástroj – dudy, které svižné muzice dávají zcela novou dimenzi. Za tou neostává ani Michal Straka, jenž nástroj brilantně ovládá. Parádní výkon oceněný pořadateli povoleným dopingem přímo z láhve.

ATD

Benešov / punk – rock / 2007

Tato benešovská punk – rocková kapela se stala vyvrcholením pátečního večera. Na partě muzikantů byla vidět sehranost, což bylo oceněno ovacemi a potleskem při oficiálním ukončení koncertu.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz
O text se postarala šéfredaktorka Music gate pro Plzeňský kraj - Michaela Matysová.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace