1. 6. 2019 Klatovy Weget rock, Radiátor, CHAI

Klatovy – Pivní slavnosti 1.6.2019, odpoledne

Ochutnávky piva s hudební produkcí

V sobotu odpoledne jsme si vyrazili do na výlet do Klatov. Na parkovišti poblíž autobusového nádraží se tu konaly tradiční Slavnosti piva, jejichž nedílnou součástí jsou koncerty několika kapel. My jsme přijeli kolem 13. hodiny přesně včas, abychom stihli první rockový blok klatovské stálice Weget rock.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Weget rock

Klatovy / hard rock-metal / 2000

Prostorná stage, nabroušený zvuk a hosté postávající opodál byli svědky úvodních tónů klatovských muzikantů. Sluníčko v tu dobu prověřovalo odolnost bubeníka Miroslava Adámka, který asi nejvíce strádal pod jeho odpoledními paprsky. Z beden do nás v podání zpěváka Zdeňka Nováka a zpívající baskytaristky Lenky Burešové vypálili průřez dlouholeté tvorby. Nechyběly povedené duety, dokonce jsme nepřišli ani o tanec přímo na scéně.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Radiátor

Klatovy, Blovice / rock / 2003

Skupinu jsme si mohli v minulosti několikrát poslechnout – na každém koncertě se dokázali pochlubit novinkou. Ne jinak tomu bylo i dnes, kdy potěšili své příznivce skladbou Upustit páru, na jejímž textu snad ještě nezaschl inkoust. Parádní představení, slovní doprovod jednotlivých songů zpěváka Lukáše Bayera a pozvánka na sociální sítě, kde by se měl objevit nový klip k písni Pionýr, sklízely zasloužený potlesk.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

CHAI

Nýrsko / pop-rock / 2009

Vystoupení energické nýrské formace pro nás bylo premiérové. Několikrát jsem se setkal s jejich plakáty a pozvánkami, ale až dnes jsme si je poslechli naživo. Slušné představení, české texty a spousta fanoušků byla ozdobou jejich setu. V nedávné době u nich prošel změnou post u bicích, kde se v současnosti zabydlel Martin Svoboda, jenž hnal kapelu neustále vpřed. Několik skoků, komunikace s publikem – prostě koncert se vším, co k rocku patří.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace