26. 4. 2019 Plzeň Kabaret Dr. Caligariho, Johnny Service

Kabaret na Hajzlu v Plzni 26.4.2019

Undergroundový večírek – Pohoda MC

V pátek večer jsem se vypravil do plzeňského Pohoda Music Klubu, nacházejícího se ve sklepních prostorách a načichlého osobitou atmosférou. Na pódiu tu vystoupily dvě kapely, které zřejmě na velkých rockových festivalech nepotkáte, přesto jejich přístup ke koncertu nepokulhává za výkonem větších a známějších formací. Tento večer jsme si tu poslechli a hlavně zažili představení z jiného soudku rozmanité nabídky hudebních žánrů naší scény a mohu říci, že nelituji stráveného času během akční show.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Kabaret Dr. Caligariho

Kozohlody / alternative-glam / 2010

Již při přípravě na tento večer jsem byl na kapelu zvědavý. Aparatura byla připravená vcelku na čas, problém nastal až se zvukovou zkouškou. Škoda, že se tato část párty zadrhla na pěkně dlouhou dobu, trošku to ubralo na akčnosti mejdanu. S pomocí členů Kabaretu se vše nakonec podařilo a skupina nastoupila v plné palbě. Barevné kostými doplněné obličejovými maskami, specifická muzika, necenzurované texty a přednes tvorby z širokého repertoáru slavilo u publika úspěch. Kapela letos (2019) vydala další z řady titulů – Mupy Mup, ze kterého tu dosti zaznělo.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Johnny Service

Plzeň / aggro-psychedelic / 2012

S touto skupinou jsme se již potkali na hudební soutěži Múza 2019. Je pravda, že se ze základního kola neprobojovali do vyššího levelu, přesto jejich vystoupení zanechalo v Divadle Pod lampou zřetelnou stopu – jak muzikou a přednesem, tak stovkami metrů roztočeného toaletního papíru. Na snímcích je vidět, že toaléťákem nešetřili ani zde a za zmínku stojí i další rekvizity, které nenechaly obecenstvo jen tak postávat. V podání Miče u mikrofonu tu do fanoušků napumpovali známé songy doprovázené používáním pomůcek střídajících místo výskytu mezi pódiem a parketem. Večírek určitě zůstane na dlouho v paměti všem přítomným a myslím si, že jsme se s kapelou neviděli naposledy.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace