5. 4. 2019 Plzeň Lister, Insania

Insania a Lister na plzeňské scéně 5.4.2019

V Divadle Pod lampou pokřtil Lister EP Yksi

V pátek večer jsme se zajeli podívat do vyhlášeného plzeňského klubu, kde proběhl koncert brněnské skupiny Insania. Jako předkapela se ve velice dobrém světle ukázal plzeňský Lister, který tu v průběhu setu pokřtil letos vydané EP Yksi.
Oficiální report s textem Michaely Matysové je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Lister - první část

Plzeň / electronica-power / 2012

Kapelu jsme měli v minulosti čest potkat na několika akcích. Sympatické trio si do klubu přivezlo ještě teplé EP Yksi, které dnes prošlo netradičním křtem kmotrem přímo z klubového prostředí.

Křest EP Yksi

Kmotr Jan Šimon nad kazetou rozmáčkl obrovské zlaté vejce. Gejzír obsahu nepokřtil jen zmíněný nosič, ale i nejbližší aktéry včetně bílého plátna v pozadí, na kterém se promítala vizualizace nabitého playlistu. Video bylo dílem bicmana Dmitriho a skvěle doplňovalo rozjetý koncert. Celé EP je volně ke stažení na oficiálním webu kapely Lister.

Lister - druhá část

Zaznělo tu takřka vše ze zmiňovaného titulu a výkon Jardy u kytary či přednes basáka Davida lze označit jako jedničkový.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Insania

Brno / crossover-rock / 1987

Brněnská skupina, jejíž historie sahá do roku 1987, rozjela druhou polovinu večera ve velkém stylu. Charismatický zpěvák a kytarista v jedné osobě Poly, s partou sehraných muzikantů po bocích, představil průřez dlouholetou tvorbou. Texty doprovázené chórovým zpěvem zaplněné Lampy byly ozdobou pátečního mejdanu. Během koncertu Poly nezapomněl upozornit na multimediální knihu Kacířův kancionál, na jejíž podporu skupina koncem února 2019 zahájila tour napříč naší vlastí. Přestavení mělo šmrnc, mělo šťávu a pevně věřím, že se s Insanií ještě někdy v budoucnu potkáme.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace