19. 9. 2020 Hnačov Desperádi, Chai, Adys, Lucie Revival, Lord rock

Hnačovský festival – Den na dně 19.9.2020

Akce s podtitulem Posekej, Vytrhej, Bav se

Hnačovský rybník je široko daleko známý jako rekreační středisko sloužící hostům nejen z České republiky. Bohužel, vodní nádrž s nekvalitní vodou je v současnosti vypuštěná a ke znovuobnovení svému účelu pomohly tento víkend stovky rukou dobrovolníků, kteří dno rybníka čistili od travnatého porostu. Večery po odvedené práci si pak brigádníci včetně fanoušků jednotlivých kapel užili na hudebním festivalu s nabídkou zajímavého line upu. My jsme se z časových důvodů zúčastnili až sobotní části festu, ze které níže přináším obsáhlou galerii.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Desperádi - poprvé

Chabařovice, Ústí nad Labem / country-bluegrass / 2012

Sympatická parta country muzikantů otevřela hudební večer set listem plným převzatých kousků od našich špiček tohoto stylu.

Oficiální poděkování

Koncertní blok Desperádů byl na chvilku přerušený k oficiálnímu poděkování dobrovolníkům pomáhajícím se sekáním trávy na dně rozlehlého rybníka. Slova díků a chvály zazněla od zástupkyně Plzeňského kraje, představenstva obce Hnačov a od hlavního iniciátora celovíkendové akce Eduarda Šandy

Desperádi - podruhé

Chabařovice, Ústí nad Labem / country-bluegrass / 2012

Po uznalých slovech se k nástrojům postavili opět Desperádi a svůj set dotáhli ke zdárnému konci. Byť tento žánr není právě můj šálek kávy, přesto musím říci, že vystoupení se vydařilo a potlesk skalních fans byl určitě zasloužený.

Chai

Nýrsko / pop-rock / 2009

V poslední době jsme se s nýrskou nadějnou skupinou potkali dosti často. Jako vždy vytáhli na pódium energické představení, kde nechyběly skoky a neustálý pohyb. Navíc se za jejich zády na jevišti nově objevila světelná deska s logem kapely, která dokázala poslat hudební blok opět o schůdek výše.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Adys

Klatovy / power-pop / 2018

Klatováci si s sebou přivezli celý tým pyrotechniků, kteří jim dokonale připravili ohňové a mlžné efekty. Kromě našláplého vystoupení jsme v závěru potleskem odměnili i ohňostroj, jenž symbolizoval jejich rozloučení s letošní koncertní sezónou. O tom, že byli tahouni večera, svědčí i společné foto s fanoušky přímo u zábran.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Lucie Revival

Plzeň / 2005 / rock

Kapela se svým revivalovým playlistem dokáže zaujmout fanoušky všech věkových kategorií. Na akcích nemají problém zahrát čtyř hodinový koncert a s tím nejlepším od slavných originálů rozezpívat i velké sály.

Lord rock

Klatovy / rock, hard-rock / 1988

Dnes služebně nejstarší skupina, která dokáže navodit tu správnou rockovou atmosféru. Vlastní tvorba a emotivní přednes zpěváka Zdeňka Nováka jsou obrovskou devizou sehrané party. Několik vydaných titulů mluví jasně o práci ve zkušebnách a motivaci jít neustále vpřed.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace