7. 4. 2018 Lnáře Sendwitch, Harlej

Harlej a Sendwitch ve Lnářích 7. 4. 2018

Neopakovatelná atmosféra na Rock a Pop Tour 2018

V sobotu večer jsme se byli podívat ve Lnářích a parádně si užili koncert ze šňůry Rock & Pop Tour 2018 v místním KD. Počasí jak vymalované přemlouvalo k různým aktivitám na čerstvém vzduchu, přesto se Lnáře zaplnily rozličnými povozy a houfy příznivců skvělé muziky neváhaly podstoupit i dlouhou cestu do kulturního stánku Jihočeské obce.
Sál, bar, občerstvovací stanice lemující zákoutí kulturáku, zvuk, světla a hlavně pódium očekávaly hodinu „H“, kdy mělo vše vypuknout. Říká se, že kdo si počká, ten se dočká. My se dočkali odstartování hudebního mejdanu ve 21 hodin.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz

Sendwitch

Poděbrady / pop – rock / 2014?

O rozehřátí plnícího se kotle se postaral poděbradský Sendwitch s kytaristou Danielem Černým u mikrofonu. Všude přítomná mlha v začátcích představení více skrývala a dodávala nádech tajemnosti, postupně jí ostrá světla rozpustila a my si vychutnali slušné vystoupení. Na scéně se objevila jako host blonďatá Eliška, jejíž strastiplnou cestu vlaky osobní přepravy Daniel popsal několika výstižnými větami.
V kotli měla skupina mnoho příznivců, někteří dokonce jedou celou tour s kapelami! Obdivuhodné a držím palce k dalším úspěšným štacím.
Výběr skladeb si můžete poslechnout na portále Bandzone.

Harlej

Praha / 1995 / rock

Velice známou a uznávanou kapelu lze jen těžko představit větami, které nebyly v minulosti použity. Přesto – zpěvák Tomáš Hrbáček se zkušenými kytaristy po boku a skvělým bubeníkem v zádech předvedli show, která láká a přitahuje stovky, někdy tisíce fanoušků parádní muziky. Ze skladeb bych vypíchl asi jen Bali, ke které skupina vypustila v srpnu loňského roku (2017) videoklip. Další hitovky jsou v podstatě zlidovělé - jak refrény, tak po většinou i celé texty.
Čas utíkal jako voda, kotel vypouštěl páru při každém chórovém zpěvu, kytaristé předváděli takřka akrobatické kousky se svými nástroji. Prostě nádhera doplněná dobrým zvukem a ohromnou škálou barevných světel. Přišla děkovačka a přídavek. Při Svařáku se ukázalo, že technické problémy nechodí po horách, ale po kapelách. Řešení nefunkčních mikrofonů vyřešili muzikanti melodiemi světových trháků a během chvilky se z beden vyvalila jedna z největších pecek – již zmíněný Svařák.
Výběr skladeb si můžete poslechnout na portále Bandzone.
Koncert jsme si opravdu užili a směle doporučuji návštěvu některé ze zastávek tohoto tour napříč naší vlastí.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace