29. 12. 2017 Skašov Grady Ann, Tranzistor

Grady Ann a Tranzistor ve Skašově 29. 12. 2017

Rockový koncert ve skašovské hospodě U Koupaliště totálně zaplnil lokál

Hudební Vánoce v podobě tanečního koncertu dvou rockových skupin si užili hosté skašovské hospůdky U Koupaliště dva dny před Silvestrem. S Ilonkou jsme se do zmíněného hostince vypravili v pátek večer za poměrně chladného počasí. Příjemně vytopená hospůdka zaplněná do posledního místečka dávala tušit, že o povánoční bigbít je v okolí veliký zájem. Spousta lidí si sem přišlo odpočinout od televizních obrazovek a dle výrazů ve tvářích toho nikdo nelitoval. Byli jsme zde poprvé a mohu říci, že domácí prostředí, příjemná obsluha a pohodová atmosféra na mne dýchly ihned po premiérovém otevření vstupních dveří do ne příliš prostorného výčepu. O co méně místa, o to srdečnější nálada.

Grady Ann

Blovice / hard – rock / 2014

Partu kolem dvou výrazných zpěváků jsme v nedaleké minulosti již několikrát navštívili. Vždy předvedli parádní výkon, což byl i jeden z důvodů dnešní naší účasti. Svižný syrový hard rock dokreslovaný charakteristickým dvojhlasem a zapamatovatelné texty jsou ozdobou každého jejich vystoupení. Koncem ledna (2018) proběhne natáčení prvního alba za sponzorinku firmy TOI TOI a celkem se těším na jejich studiové nahrávky.

Tranzistor

Měčín / rock / 1995

Přestavba aparatury ve stísněných podmínkách proběhla bez větších problémů a z beden k nám zní hlas Honzy Fikrleho, který se součástí kapely stal teprve vloni (2016). Skupinu jsme si měli možnost poslechnout již v minulosti ještě ve starém složení. Na dnešním výkonu byl poznat značný krok vpřed. Na svém kontě mají vydání alba „Přežít svět“ (2014), ze kterého na koncertech prezentují vlastní tvorbu. Nechybí i novější skladby a samozřejmě fanoušky oblíbené převzaté songy z naší rockové scény.

Z mého pohledu se akce parádně zdařila. Bohužel jsme museli odjet ještě před samotným závěrem, přesto v žádném případě nelituji zastávky ve Skašově při našem putování po „vlastech a bigbítech českých“.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace